Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#1 2012-12-31 03:45:24

Pracownik z DX
Dyskutant

Rower 1000 zł

Cześć
Zauważyłem że na forum udziela się co najmniej kilka osób które mają pojęcie o rowerach a chciałbym sobie sprawić coś na wiosnę. Mój budżet to maksymalnie 1000 złotych. W tej cenie widziałem w Gorzowie w jednym z marketów na moje oko niezły sprzęt - przód i tył na amortyzatorach na osprzęcie shimano. Co poradzicie ? Brać, czy nie ?

#2 2012-12-31 15:38:32

Kiki
Administrator
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Re: Rower 1000 zł

Nie brać img/smilies/smile
W tej cenie dostaniesz markowy rower, co prawda nie full (pełna amortyzacja), ale za to masz pewność, że nie rozleci się na pierwszym zakręcie. No chyba, że okazjonalnie jedzisz (na przykład po piwo do sklepu img/smilies/smile) w takiej sytuacji w markecie znajdziesz znacznie tańszy model.

#3 2013-01-03 22:03:55

pnx
Oponent
zainteresowania:

Pracownik kup sobie coś takiego z marketu. Polecam. Tobie polecam. Reszta niech nie kupuje. Ale Ty możesz. I tak nie zauważysz różnicy. Ty nie zauważysz.
A tak serio to kup sobie markowy i zapakuj 10kg do plecaka. Będziesz miał jak z marketu. img/smilies/big_smile

Może na wiosnę jak KIKI przypomni to zrobimy mały poradnik co do rowerów.

Pierwsza rada już dziś. KUPUJCIE ROWERY NA JESIENI. Są największe wyprzedaże modeli z wystaw i starszych roczników. NIGDY NA WIOSNĘ. NIGDY.

Ostatnio edytowany przez pnx (2013-01-03 22:05:03)

głupota nie zwalnia od myślenia

#4 2013-01-12 16:00:19

Ewelina
Dyskutant

Jak zwykle dramatyzujesz pnx.
Używam roweru sporadycznie, po zakupy, na krótką przejażdżkę do lasu (nie po lesie) i rower który kupiłam w markecie zupełnie mi do tego wystarczy. Prawdą jest, że mąż go musiał skręcić i dokręcić - wszystko latało po prostu nie było dokręcone i wyregulowane; ale po regulacji mój marketowy rower jeździ że ho ho.
Jeśli czasami czasami chcesz sobie pojeździć "pracowniku z DX" - śmiało kupuj rower z marketu. Polecam.

#5 2013-01-26 15:04:37

Pracownik z DX
Dyskutant

pnx napisał(a):

Pracownik kup sobie coś takiego z marketu. Polecam. Tobie polecam. Reszta niech nie kupuje. Ale Ty możesz. I tak nie zauważysz różnicy. Ty nie zauważysz.

TY jak coś napiszesz... grzecznie zapytałem ale od razu musiała być kontra jak zwykle w twoim wykonaniu.
Zdecydowałem się za pewną namową jednak kupić rower markowy, ale powiedz mi Pnx skoro jesteś takim znawcą jaka jest różnica  pomiędzy ramą spawaną w Azji dla marketów przez te same firmy co spawają takie same ramy dla markowych rowerów?.

#6 2013-02-08 22:35:11

Didi
Dyskutant
zainteresowania:

Teraz małe podsumowanie nie na jesieni jest najlepszy czas na kupno roweru tylko na przełomie roku najlepiej w styczniu kiedy ludzie mają mało kasy po świętach a sprzedawcy czyszczą magazyny.
Jaka jest różnica  pomiędzy ramą spawaną w Azji dla marketów przez te same firmy co spawają takie same ramy dla markowych rowerów?.
Bardzo ważna- jakość materiałów i wykonanie.
Rower marketowy tzw marakesz waży o połowę więcej i na dzień dobry nadaje się do gruntownego remontu. Miałem kiedyś taki i trzeba było na nim pedałować z górki żeby jechał. Teraz mam 2 złożone własnoręcznie i różnica jest kolosalna.

#7 2013-02-09 16:23:51

Kiki
Administrator

Didi napisał(a):

Teraz małe podsumowanie nie na jesieni jest najlepszy czas na kupno roweru tylko na przełomie roku najlepiej w styczniu kiedy ludzie mają mało kasy po świętach a sprzedawcy czyszczą magazyn.

Tak właśnie zrobiłem... po długich negocjacjach wytargowałem rabat w wysokości 900 pln (za dwa rowery) oraz zapięcie axa.
Ale wracając do tematu.
Ostatnio zauważyłem Gianta w sieci Intersport za 999 PLN hardtail (czyli amortyzator z przodu). Pracowniku z DX polecam. Cena dobra i marka też img/smilies/smile

#8 2013-02-09 16:46:49

Pracownik z DX
Dyskutant

kiki - dzięks. Zobaczę co tam intersporcie słychać

#9 2013-03-01 17:22:00

pnx
Oponent
zainteresowania:

Didi napisał(a):

Teraz małe podsumowanie nie na jesieni jest najlepszy czas na kupno roweru tylko na przełomie roku najlepiej w styczniu kiedy ludzie mają mało kasy po świętach a sprzedawcy czyszczą magazyny.
Jaka jest różnica  pomiędzy ramą spawaną w Azji dla marketów przez te same firmy co spawają takie same ramy dla markowych rowerów?.
Bardzo ważna- jakość materiałów i wykonanie.
Rower marketowy tzw marakesz waży o połowę więcej i na dzień dobry nadaje się do gruntownego remontu. Miałem kiedyś taki i trzeba było na nim pedałować z górki żeby jechał. Teraz mam 2 złożone własnoręcznie i różnica jest kolosalna.

Co do pierwszej kwestii się nie zgodzę. Często jest tak, że wybieramy z tego co zostało. Sam przecież długo szukałeś full`a. A promocje zaczynają się już na jesieni i wybór duuużo większy. Kwestia negocjacji ze sprzedawcą i rzeczywistej promocji.

Zgadzam się, że marakesze to rowery dla niedzielnych do sklepu po bułki. Ale od czegoś trzeba zacząć. Może jak człowiek się sparzy na takim rowerze to będzie wiedział, czy ten sport jest dla niego czy nie. Może będzie chciał mieć coś lepszego, a może rzuci w kąt. Może w końcu poskłada coś tak jak Ty i będzie z tego czerpał podobną przyjemność. Tego bym każdemu życzył.

Ja podjąłem decyzję... w tym roku wracam na szlak. Bo mi tego bardzo brakuje.

głupota nie zwalnia od myślenia

#10 2013-03-12 20:06:08

Mouzi
Dyrektor
zainteresowania: piłka kopana
Serwis

Mam pytanie do znawców rowerów potrzebuje kupić rower do 1000 zł no max 1500 zł - poza tym ze ma być to dobry rower img/smilies/wink to będzie  on uzywany przez osobę ważącą ponad 100 kilo.  Prosze o jakies konkretne propozycje ewentualnie rady...

Nie tym tonem do Artysty.....

#11 2013-03-12 23:53:57

Kiki
Administrator

Tak jak wyżej opisaliśmy + do tego jeszcze jedno:

Wszystko zależy ile ponad 100 kg. ta osoba waży img/smilies/smile Za chwilę wyjaśnię na przykładzie dlaczego.
Kolega z pracy (nazwijmy go Dobromir), który ma na imię Dobromir img/smilies/big_smile waży dużo ponad 100 kilogramów ( na moje oko jakieś 130- 140). Jednak, ponieważ postanowił jeździć na rowerze i jak postanowił- tak zrobił  -  spadł trochę z wagi (z jakieś 15 kilogramów na pewno). Problemem jego jest jednak fakt, że źle dobrał rower do swojej masy - kupił trekinga (dla niewtajemniczonych podaję link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rower_trekingowy ).
Efektem jego jazdy na trekingu jest to, że ilektoć Dobromir wpadnie w dziurę na asfalcie, za każdym prawie razie jego rower ląduje w serwisie - felgi nie wytrzymują takiego obciążenia. Jakiś czas temu serwis odmówił prostowania ww. felg - nie nadają się.
Dlatego proponowałbym coś z górskiego hartaila - felgi mocniejsze i sama rama też.
Poniżej kilka linków, które mogą się przydać:

http://esklep.intersport.pl/pl/category … rty-rowery

http://www.decathlon.pl/C-411387-rowery-gorskie

http://www.coolbike.pl/Dzial-rowerowy_Rowery_Gorskie(2,9210,).aspx

Btw, spóźnione ale jak najbardziej szczere życzenia urodzinowe Mouzi img/smilies/trink39

#12 2013-03-15 19:19:38

Mouzi
Dyrektor
zainteresowania: piłka kopana
Serwis

dzięki, a już myslałem ze zakupie rower trekingowy, ale chyba faktycznie trzeba sie rozejrzeć za góralem....

Nie tym tonem do Artysty.....

#13 2013-03-16 08:49:13

Kiki
Administrator

No chyba, że kupisz trekinga ze wzmocnionymi obręczami - są takie na rynku.

Stopka forum