Ogłoszenie


Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik
Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#1 2016-03-30 10:59:59

Gazeta Chojeńska
tygodnik powiatu gryfińskiego
Skąd: Chojna
Zarejestrowany: 2010-07-16
Posty: 31
Serwis

Przyjedzie mammobus

Firma Lux Med zaprasza kobiety z naszego powiatu na bezpłatne badania mammograficzne. W Mieszkowicach pojawi się 1 kwietnia przy przychodni na ul. Poniatowskiego 15.


Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat wykonywana jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowana co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
Badania dla kobiet w wieku 40-49 i 70-75 lat obejmuje projekt „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”, współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl.
W ramach obu programów organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. 58 666 24 44 (siedem dni w tygodniu) lub na www.mammo.pl/formularz.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – po dwóch na każdą pierś. Pozwala na wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
Jak mówi dr Małgorzata Cymerman z Lux Med Diagnostyka, mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu. - Zachęcamy panie do profilaktyki, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

http://www.gazetachojenska.pl/gazeta.ph … mp;temat=9


http://s15.postimg.org/ewegroid7/Gazeta_Choje_ska_logo_zielone_e1448967259550.jpg

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo