Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#1 2008-07-11 21:28:58

Kiki
Administrator
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Forumowy serwis rowerowy

Problemy z bikiem, osprzętem, regulacją :?::?::?: Wymieńmy się doświadczeniami....

No i pierwsze pytanie. Wiele osób śmiga na rowerach w przylegających T- shirtach. Zdaje się, że są one zrobione z jakiegoś sztucznego materiału. Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych / tzn z bawełny/. Te sztuczne fajnie wyglądają, ale te jak jest z wchłanianiem potu :?::?::?: Zawsze wydawało mi się, że bawełna jest najlepsza, do tego typu sportu....

#2 2008-08-08 10:04:05

raven
Dyskutant
zainteresowania: różniaste

Re: Forumowy serwis rowerowy

Bawełna na rower to najgorszy z możliwych wyborów. Ten materiał ma to do siebie że gromadzi od cholery wody i po namoknięciu zwiększa swoją wagę kilkadziesiąt razy i cholernie długo schnie. Jak ktoś jeździ z plecakiem to założę się że koszulka bawełniana zawsze jest mokra na plecach i pod szelkami. Najgorzej jest jak nas złapie ulewa w trasie, nawet jak jest bardzo ciepło to zanim bawełna wyschnie trzeba jechać z godzinę z przyklejoną do ciała mokrą szmatą, po jakimś czasie robi się po prostu zimno, do tego wystarczy chłodny wiaterek i przeziębienie murowane. Te sztuczne materiały nie mają wchłaniać wody tylko oddychać i odprowadzać wilgoć na zewnątrz, utrzymywać stałą temperaturę przy ciele i świetnie się do tego nadają. Takim wdziankom nie straszna ulewa, nawet przemoczone idealnie utrzymują temperaturę (po prostu nie jest zimno), człowiek nie odczuwa dyskomfortu, tak jak to jest w przypadku jazdy z mokrą bawełnianą szmatą przyklejoną do skóry, i błyskawicznie schną.
Zresztą radze spróbować jazdy w koszulce kolarskiej i w spodenkach koniecznie z pampersem ((cenzura) też cza dać odpocząć), i gwarantuje że bawełniane koszulki pójdą w kąt.

#3 2008-08-08 11:14:40

Meister Kovalski
Root
zainteresowania: internet

Jeżeli chodzi o spodenki z gąbką, to się zgodzę... sprawdzałem kolarki i takie i takie. A jeśli mowa o koszulkach, to raczej wolę te bawłniane. Faktycznie szybciej się pocą. Na deszcz wybieram się w trasę z kurtką nieprzemakalną

http://www.zanimnapiszesz.info/bannery/userbar/1.png

#4 2008-08-18 01:49:55

staszekp1
Dyskutant

Ja nie wyobrażam sobie już jazdy w zwykłych spodenkach. Jeśli ktoś ma dobre siodełko to wytrzyma jakieś 30 km a przy dalszej wyprawie to i owo może odpaść z bólu. Jeśli chodzi o koszulkę to tylko i wyłącznie typowa kolarska. Na chłodniejsze dni polecam bieliznę termoaktywną. Przydatna rzecz, zwłaszcza kiedy pada deszcz i jedzie się w kurtce przeciwdeszczowej.
Czy ktoś z forumowiczów próbował już jazdy w butach na zatrzaski? Jak myślicie, warto się zaopatrzyć w coś takiego?

#5 2008-08-18 03:21:49

Kiki
Administrator

Tloluu w nich śmiga. Ja mam założone plastikowe noski ( z 10-ty sezon dają radę ). Jak znajdę trochę czasu to zrobię fotę

#6 2008-08-18 19:33:09

tloluu
Explorator
zainteresowania: foto & bike & .....exploracja

pedały i buty SPD polecam każdemu kto robi więcej niż 10 km. jest to nie mały wydatek ale się opłaca !!

#7 2008-08-18 19:39:46

tloluu
Explorator
zainteresowania: foto & bike & .....exploracja

co do stroju to bez dwóch zdań jak na rower ro strój rowerowy jest do tego stworzony - odpowiednie materiały, membrany i.t.p. ale to wszystko kosztuje i to nie mało tak więc opłaca się zainwestować tylko wtedy jak ktoś jeździ na rowerze częściej niż raz w tygodniu

#8 2009-02-11 19:38:49

pnx
Oponent
zainteresowania:

głupota nie zwalnia od myślenia

#9 2009-03-05 11:07:57

raven
Dyskutant
zainteresowania: różniaste

SPD jak najbardziej. Jak się ktoś przyzwyczai to nie będzie chciał zwykłych. Zupełnie inna jazda, w terenie noga nie jeździ po platformie jazda jest pewniejsza i bezpieczniejsza, pedałowanie efektywniejsze, można kręcić na okrągło(noga nie tylko pcha do dołu ale też cięgnie w górę) czuć różnice szczególnie na podjazdach.
Oczywiście trzeba sobie jazdę na zatrzaskach przyswoić, zwłaszcza zatrzymywanie i szybkie wypinanie nogi w sytuacjach awaryjnych ale to kwestia treningu i dobrej regulacji pedałów.
Jednym słowem polecam!!!

I nie prawda że podczas upadku noga się nie wypina – sprawdzone!

#10 2009-03-22 20:17:35

Didi
Dyskutant
zainteresowania:

W pełni się zgadzam z Ravenem, na początku trudno wyrobić sobie nawyk "wypinania"- 3 gleby przy zatrzymywaniu się ale nie groźne, bardziej wstydliwe- gdy się pada jak obserwuje cię z 10 ludzi. Ale na dziś nigdy bym się nie przesiadł na platformy.

#11 2009-03-31 08:06:09

pnx
Oponent
zainteresowania:

Kiki, co to za bike?? Konkretnie rama... no osprzęt też jaki masz bo na foto nie bardzo widać.

Ostatnio edytowany przez pnx (2009-03-31 08:06:59)

#12 2009-03-31 11:24:06

Kiki
Administrator

A sprzet jak sprzet. Nic nadzwyczajnego, ale się kręci img/smilies/smile( w tym roku już 3 sezon) - Altus

#13 2009-04-01 08:06:40

pnx
Oponent
zainteresowania:

To całkiem nieźle jak na Altusa się trzyma, skoro 3 sezon. Nie dobijasz chyba sprzętu zbytnio. Dzisiaj robimy prawdopodobnie wyskok na jakieś 30km. Około 16. Jedziesz??

#14 2009-04-01 11:38:20

Kiki
Administrator

Wypad niestety w chwili obecnej jest niemożliwy img/smilies/hmm
A jeśli chodzi o Altusa to wcale mnie to nie dziwi ( poprzednio na sprzęcie tej samej klasy zrobiłem znacznie, znacznie więcej ). I uważam go za całkiem przyzwoity ( jak na swoją cenę). Co jakiś czas rozkręcam go na czynniki pierwsze img/smilies/smile, czyszczę, smaruję, skręcam i może dlatego nie mam z nim jakichkolwiek problemów. Acha jeszcze jedno - cały serwis wykonuję sam ( chociaż mój koleś z pracy dorabia sobie po godzinach prowadząc warsztat rowerowy - czasem go popytam, podyskutujemy i tyle ).

#15 2009-04-01 12:24:21

pnx
Oponent
zainteresowania:

Ok. To dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze się tym zajmuje. Jak będzie problem to nie omieszkam zapytać. A serwis... wiadomo... konieczny. Ja w tym roku swojego jeszcze nie rozbierałem. Nie mam poprostu kiedy. A jeszcze się trzyma. Mam osprzęt Alivio i Deore. Planuję zakupy na poziomie SLX i XT.

Fajny nowy avatar img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez pnx (2009-04-01 12:24:57)

#16 2009-04-01 12:39:41

Kiki
Administrator

Zapomniałem dodać, że po każdym skręceniu w całość należy pamiętać o tym, że wszystko jest potrzebne. Jeśli zostanie jakaś część, oznacza to, że coś spartoliliśmy img/smilies/big_smile, a na poważnie to po każdym złożeniu ponownie reguluję cały osprzęt ( wiadomo - linka się wyciąca, nakrętka może być mniej lub więcej dokręcona itp.)
Ale, ale... zboczyliśmy z wątku, więc część postów przenoszę

#17 2009-04-17 14:34:27

venom44
Root

Chciałbym zasięgnąć opinii expertów  chcem zakupić rower do 1500zł jakieś propozycje :?:

http://img11.imageshack.us/img11/4695/3147dqv.gif

``Nie ten sie liczy kto krytykuje, nie ten który wskazuje na słabe punkty, nie ten który wie jak można zrobić lepiej...uznanie należy sie temu który walczy``

#18 2009-04-17 17:34:38

Kiki
Administrator

http://www.intersport.pl/oferta/katalog … j_sprzetu=

W tej chwili mają kilka ciekawych promocji

#19 2009-04-17 21:53:45

pnx
Oponent
zainteresowania:

venom; parę propozycji. Tak w/g mnie to MTB ale może chcesz inny rodzaj kolarstwa.
http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bik … 240/34581/
dołóż trochę i ten całkiem całkiem: http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bik … 239/34580/
tańszymi z Gianta nie ma co sobie zawracać.
Ewentualnie ten : http://www.kellys-bicycles.com/index.ph … ;pID=17924
Troszkę drogi ale w okolicy serwis miodzio!! I do tego promocje w coolbike.
Dziś tego kupiliśmy. Były jeszcze Kross level A4 ale niestety wszystko wyprzedane. Rocznik 2007 za 1300 zeta na deore/alivio i przd dart2.
http://www.kross.pl/573-g517-k2179-level_a4.html
Oglądałem dziś RENEGADE 0.4 firmy MBike. Naprawdę ciekawa propozycja. Ale rama to dla mnie wielka niewiadoma. Osprzęt jak na cenę 1450 zeta ekstra. Polska firma.
Generalnie pojedź do sklepu i przymierz się. Każda firma robi inną geometrię i musisz dopasować do siebie. Mi pasują Giant i Kellys. Innym Kross lub Author.
Gary Fisher, Kona, Scott, Cannondale, Specjalized to firmy z górnej póły i nawet nie dostaniesz chyba nic poniżej 2 tyś.
Proponuję rozpatrzyć jeszcze UniBike`a. http://www.unibike.pl/evolution.html Dobre ramy i dobry osprzęt. Oczywiście jak na swoją cenę.

Generalnie z rowerami jest tak, że całego fajnego nie kupisz. Zawsze Ci wsadzą jakiś shit. Jak nie piasty to napęd. Jak nie amor to manetki. Dużo czytac i analizować. Napewno coś znajdziesz dla siebie.

Ostatnio edytowany przez pnx (2009-04-17 21:57:18)

#20 2009-04-18 17:29:28

Kiki
Administrator

Myślę jednak, że Venomowi chodziło jednak o jakieś ogólne wytyczne, jak to laik ( bez urazy Venom img/smilies/smile ).
Gdybym miał 1500 zł na rower to poszukałbym czegoś z:
1/ Aluminową ramą
2/ Amortyzacją przednią ( ale nie koniecznie)
3/ Praktycznie każdy rower jest na osprzęcie Shimano, ale nie kupowałbym tych z manetkami w sterze ( obracane )
4/ Pedały tylko metalowe ( plastik popęka )

Jeśli coś sobię przypomnę, napiszę img/smilies/042

Stopka forum