Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#41 2009-04-24 22:46:54

Didi
Dyskutant
zainteresowania:

Re: Forumowy serwis rowerowy

Tak na oko to ta kenda to 2,1

#42 2009-04-24 23:34:17

raven
Dyskutant
zainteresowania: różniaste

Myślałem że mi opone odgryzie a on tylko się do niej czołem przytulił.
Wyglądało grożnie.

#43 2009-04-25 07:35:32

pnx
Oponent
zainteresowania:

I nikt nie sfilmował... bo mnie nie było!!
Pytanko: A gdzie to było?? Na namyślin pewnie img/smilies/big_smile  na górkach img/smilies/big_smile

głupota nie zwalnia od myślenia

#44 2009-04-25 07:36:58

pnx
Oponent
zainteresowania:

Didi napisał(a):

Tak i owszem, lewa ręka mało sprawna, łep rozwalony. No właśnie te chwile, warto żyć żeby je przeżyć. Widziałem kamyczki na drodze z odległości ok. 3 cm. I miałem perspektywę- skręcę kark a jak nie to pogruchotam siebie i nowy rower Ravena, bo on by odskoczył.  Tylko skończyło się na ręku i głowie i jak się przyglądnę to na łepetynie mam jakiś znajomy wzorek- kenda nevegal? img/smilies/smile
Kask na skroń i won.

I co Ty dzieciakom w szkole w poniedziałek powiesz??

#45 2009-04-25 07:43:02

pnx
Oponent
zainteresowania:

Z innej beczki.
Zastanawiam się nad dwoma modelami:
http://bike-arena.pl/harsenamxn.php lub
http://bike-arena.pl/harsent.php
Jeśli ktoś ma opinię to proszę o podpowiedź.

#46 2009-04-25 08:55:27

Kiki
Administrator
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

pnx napisał(a):

Didi wraca do korzeni.

Dosłownie powiedziane img/smilies/big_smile

pnx napisał(a):

I co Ty dzieciakom w szkole w poniedziałek powiesz??

"Bo zupa była za słona" img/smilies/big_smile

#47 2009-04-25 11:52:59

raven
Dyskutant

pnx napisał(a):

I nikt nie sfilmował... bo mnie nie było!!
Pytanko: A gdzie to było?? Na namyślin pewnie img/smilies/big_smile  na górkach img/smilies/big_smile

Było to na mostku na słubi w drodze na Cedynie.
Lońka się na mostku zatrymał, ja odjechałem z 50m dalej co by zjeżdżający z górki mi się na (cenzura) nie zatrzymali, puźniej nadjechał Didi, miną Lońke i jak miał  jakieś 5 metrów miał do mnie (myślałem że mnie spokojnie wyminie) mocno nacisną przedni hebel, przednie koło zagrzebało się w piasku a didi wyhamował głową po drodze i częściowo na mojej opnie. Troche dziwny to był manewr bo miejsca było dość rzeby zrobić coś innego.
Dzisiaj się okazało że ma złamaną ręke.

#48 2009-04-25 12:42:53

raven
Dyskutant

co do rowerów jeden to ścigacz drugi to endurak.
Arsen T - szybki, zwrotny, pozycja typowa XC. Taki hardtail z tylnym zawieszeniem - większa pewność jazdy po dziurach. Taki se damper, dobre obręcze Mavica no i pełne XT
Arsen All Mountain Xn - jak sama nazwa wskazuje rower do All Mountain i enduro (ciut mało skoku z tyłu jak na prawdziwe enduro ale pewnie daje rade)
wyższe zawieszenie = wyżej środek suportu = wyżej środek ciężkości = mniejsza zwrotność ale mniej obijania pedałami po wystających kamieniach i korzeniach
większy skok = lepsza pewność po jeździe po dziurach zwłaszcza w duł, gorsze podjeżdżanie, większa waga
mniej stromy kąt główki ramy = mniejsza zwrotność, większy rozstaw kół, stabilniejsze prowadzenie zwłaszcza przy dużych prędkościach, trudniej zrobić OTB

Zasadniczo rowery osprzętowo podobne tylko różnią się zastosowaniem, pierwszy będzie szybszy w umiarkowanym terenie i na podjazdach a drugi pokaże pazur w na bardziej wymagających trasach a na technicznych zjazdach zostawi Arsena T daleko w tyle

Chcesz się jeździć z zacięciem sportowym bierz Arsena T
A jak chcesz rower bardziej komfortowy, wolniejszy i dający więcej radochy w trudniejszym terenie bierz Arsen All Mountain Xn

#49 2009-04-25 13:02:51

mubarak
Gość

? Trochę nie rozumiem i zapewne nie jestem w temacie ale kiedyś smigałem i to dosyć sporo i zawsze wydawało mi się że najważniejsza jest kondycja. Osprzęt owszem przydaje się, ale bez formy nic nie daje.

#50 2009-04-25 14:51:18

Didi
Dyskutant
zainteresowania:

Trochę się zapomniałem jest to dział serwis rowerowy a nie wypadkowy. Wczoraj miałem więcej szczęścia niż rozumu, jakby tego było mało okazało się że ta moja tylna opona- rozdarta dała sobie siana i wchodzę dzisiaj do garażu na oględziny roweru a tam kapeć.

Te rowerki całkiem fajne jak bym to ja wybierał to bym wziął: Arsen All Mountain Xn, wolniejsze prędkości i jaj Raven napisał trudniej zrobić OTB.

#51 2009-04-25 16:57:35

raven
Dyskutant

mubarak napisał(a):

? Trochę nie rozumiem i zapewne nie jestem w temacie ale kiedyś smigałem i to dosyć sporo i zawsze wydawało mi się że najważniejsza jest kondycja. Osprzęt owszem przydaje się, ale bez formy nic nie daje.

Dokładnie tak jak kolaż do kitu to i XTR nie pomoże.
Wiadomo że jak ktoś jeździ rowerem po piwo do sklepu i raz w miesiącu wypad nad jezioro to tourney wystarczy ale jak ktoś śmiga parę tys. km rocznie do tego w większość w terenie to obawiam się że to może już być ciut za mało albo szybko się rozpadnie.

#52 2009-04-25 17:22:12

pnx
Oponent
zainteresowania:

No też tak myślę. Widzę, że się nie mylę.
Są jeszcze dwa "ale".
1. Ale to nie jest oryginalne VPP tylko jakiś tam zamiennik. Na VPP mają patent tylko Intense i Santa Cruz.
2. Ale powiedzcie mi gdzie to znaleźć u nas w sklepach. W internecie owszem ale chciałem na to usiąść i lipa!!

#53 2009-05-16 11:22:54

Didi
Dyskutant
zainteresowania:

Kiki napisał(a):

Skoro piątek frei ( dla mnie img/smilies/smile ), więc zamierzam z samego rana wybrać się na całodniową wycieczkę rowerową. Czas przetestować nowe ciuchy z BCM http://www.bcmnowatex.com.pl/home.php
Jakby co to wrzucę foty img/smilies/smile

Właśnie parę dni temu przyszła mi zamówiona koszulka z tej firmy- 50 zeta. Jak za tą cenę to całkiem niezła, ale ma parę niedoróbek: nitki nie poodcinane i w jednym miejscu niedoszyte bo maszyna nie złapała ale to sobie sam zrobię. Jeszcze jej nie testowałem ale na pewno to zrobię jak ręka pozwoli no i pogoda. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć jak to wygląda to wrzucę fotkę.

#54 2009-05-25 14:18:13

wildpig
Root

Ja swoje ciuchy zakupiłem w (Bike-Shop-24h) polecam

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#55 2009-05-28 22:31:54

Kiki
Administrator

Didi napisał(a):

Właśnie parę dni temu przyszła mi zamówiona koszulka z tej firmy- 50 zeta. Jak za tą cenę to całkiem niezła, ale ma parę niedoróbek: nitki nie poodcinane i w jednym miejscu niedoszyte bo maszyna nie złapała ale to sobie sam zrobię. Jeszcze jej nie testowałem ale na pewno to zrobię jak ręka pozwoli no i pogoda. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć jak to wygląda to wrzucę fotkę.

Dlatego właśnie jestem przeciwnikiem zakupów ciuchów przez sieć. Na miejscu możesz każdą sztukę sobie przymierzyć, wszystko sprawdzić. Do paki zaś ładują wszystko, byleby tylko odpowiadało zamówieniu ( i to nie zawsze )

#56 2009-06-23 14:33:01

Kiki
Administrator

Planowałem na dzisiaj dłuższą wyprawę, jednak nie doszła ona do skutku z powodu wydobywających się dziwnych dźwięków z mojego bika - tzw. " skrzypów" img/smilies/hmm - jak ja ich nie cierpię :!
Początkowo, pomyślałem sobie, że może to być spowodowane luzem przy sterze; objawy się zgadzały, nie kręcąc - coś skrzypiało. Ok pomyślałem sobie, czas na kolejny gruntowny przegląd. Okazało się, że to nie to....Hmmm.
Dobra, jedziemy dalej. Skoro nie ster, a skrzypi to może tylni amor. Rozkręciłem, poczyściłem, posmarowałem..... i dalej skrzyp, skrzyp img/smilies/sadimg/smilies/sad

... Cigareten pałze... img/smilies/223,

Jedziemy dalej po elementach... No i okazało się, że skrzypienie spowodowane jest luzem w okolicach śrub ( imbusów), które łączą tylne zawieszenie z ramą ( nie zaglądałem tam już jakiś czas ), rozkręcłem, przesmarowałem, skręciłem i skrzypu, skrzyp zniknęło img/smilies/big_smile
Dlatego radzę Wam na przyszłość. Przed dłuższą wyprawą sprawdźcie czy Waszego bika coś nie boli. Zaoszczędzi Wam to na pewno nerwów. No i jazda będzie przyjemniejsza img/smilies/smile

BTW załączam fotkę nosków, które na co dzień używam ( włoska firma Elite). Jak już kiedyś wspomniałem, śmigam na nich już kilkanaście sezonów. Wytrzymały min: kontakt z krawężnikiem, asfaltem, korzeniami i innym cyklistą.
http://www.fotoload.pl/123aa8/4c332a41fcba25e1ba28b3a48d01e28f2367_min.jpg

...Lecę na rower... img/smilies/smile

#57 2009-06-23 16:23:50

pnx
Oponent
zainteresowania:

Właśnie. Dobra rada. Przed każdym wyjazdem szybki check bike`a pod względem sprawności. Bo może być krucho kilkanaście km od domu.

#58 2009-07-12 20:04:13

pnx
Oponent
zainteresowania:

Dziś zakupiłem koszulkę firmy BRUBECK z serii DRY. Polska firma i przyznam, że jestem naprawdę miło zaskoczony. Przetestowałem ją dzisiaj na odcinku 10km ze średnią 22/h i koszulka spełnia swoją rolę rewelacynie. Do tego solidnie wykonana i nie droga. Można kupić już za 80zł.
http://www.brubeck.pl/index.php/kolekcje/pokaz/5.html
Polecam.

Ostatnio edytowany przez pnx (2009-07-12 20:27:17)

#59 2009-07-14 22:10:43

Kiki
Administrator

Jak już wcześniej napisałem, nie jestem zwolennikiem zakupów  przez internet jeśli chodzi o ciuchy... Ale jeśli polecasz img/smilies/smile

#60 2009-07-14 22:40:41

pnx
Oponent
zainteresowania:

Nie kupiłem przez neta. Byłem w sklepie i mierzyłem. Od razu rzuciła się w oczy właśnie poprzez solidność. Cena też nie powaliła więc co szkodziło kupić. Jestem bardzo zadowolony. Dostaniesz w każdym sklepie Outdoor Sport i Campus.

Ostatnio edytowany przez pnx (2009-07-14 22:42:09)

Stopka forum