Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#21 2009-06-12 19:34:36

pnx
Oponent
zainteresowania:

Re: najlepsze jedzonko w kraju

Z racji tego, że Berlin blisko można dopuścić wypowiedź mieta.

Od siebie dodam:
Wyjazd ze szczecina, w kierunku na kołbaskowo. Przy stacji Bliska jest bar Octan. Najlepszy barszcz z kołdunami na świecie!! I nie drogi. :zjem :zjem :zjem

Ostatnio edytowany przez pnx (2009-06-12 19:35:25)

głupota nie zwalnia od myślenia

#22 2009-06-12 19:36:57

Berliner2
Jenerał...
zainteresowania: ...

mieto napisał(a):

Nie gniewajcie się, ale kebap, to tylko bln. i najlepiej przy platz der luftbruecke, albo przy stacji zehlendorf. z racji tego, ze na prawde z nie jednego pieca kebap jadle, to polecam tylko te dwa miejsca.

A ja powiem ze przy zehlendorf nie ejst dobry,a od teog jescze drogi, 2 E za kebap, ale tempelhof przy glownej ulicy zaraz obok s-bahn doslownie 5o metrow i jeszcze do tego chlody Ayran... Cos wspanialego... i tlyko 1,50 E za kebap... img/smilies/smile

Bo ten dzień jest po to, by nie było gorzej,
By kolejny czarny malowany był w kolorze...

#23 2009-07-26 10:21:03

Vicmac
Dyskutant

Kiedyś jadąc do Bydgoszczy miałem okazję zjeść najlepszą golonkę z grilla w życiu. Jadąc drogą nr 10 kilkanaście kilometrów przed Bydgoszczą tuż za wioską Strzelewo, po lewej stronie stoi dość obskurna buda. Jeżeli będziecie tamtędy przejeżdżać, nie zrażajcie się wyglądem "lokalu", wdepnijcie! Goloneczka - delicje!

#24 2009-07-26 10:41:51

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania:

A ja polecam bar "U Krysi" na małym bazarze w Słubicach. Fantastyczna zupa "Palce lizać" (ta nazwa przyjęła się odkąd przyuważyliśmy jak Pani Krysia sprawdza walory smakowe gara za pomocą palca). Fakt, że każda jest taka sama pomimo innej nazwy. Bar zupełnie anarchistyczny do którego sanepid nie ma prawa wstępu, odstraszać może wystrój i obleśni Niemcy odpalający fajkę od fajki. Dodatkową atrakcją są pogawędki Pani Krysi ze swoimi niemieckojęzycznymi przyjaciółkami, a wyglądają mniej więcej tak:
- Ja teraz byłam w sanatorium, w sa-na-to-rium, całe zwei ty-go-dnie,
- Ja, ja sehr gut,
- A pani to cały czas tabletten essen?
Pomimo bariery językowej panie rozumieją się doskonale. Uśmiać można się po pachy. No i do każdej zupy dodawana jest przesadzona ilość cebuli, ponieważ Pani Krysia obok baru ma stoisko właśnie z cebulą, a czego nie sprzeda musi przecież jakoś zagospodarować. Pomimo różnych niespodzianek naprawdę polecam tamtejszą zupę, która w zadziwiający sposób pomaga złagodzić skutki "dnia wczorajszego"...

#25 2009-07-26 11:02:48

Vicmac
Dyskutant

W Szczecinie na Jagiellońskiej, chyba istnieje do dziś, Bar Kaukaski. Nie wiem ja obecnie, ale w latach osiemdziesiątych można było tam zjeść doskonałą baraninę.

#26 2009-07-26 11:13:20

stock84
Kłusownik
zainteresowania: juz brak

Vicmac napisał(a):

W Szczecinie na Jagiellońskiej, chyba istnieje do dziś, Bar Kaukaski. Nie wiem ja obecnie, ale w latach osiemdziesiątych można było tam zjeść doskonałą baraninę.

i ma sie dobrze do tej pory hmm a jakie pierogi tam maja img/smilies/tongue

#27 2009-07-26 11:16:54

stock84
Kłusownik
zainteresowania: juz brak

ja osobiście jadam  na ryneczku Kalinka obok stadionu pogoni ,jest tam bar prowadzony przez 2 panów z dwiema kuchniami polska tradycyjna i chińska, polecam żurek i kurczaka z grzybkami mun

Stopka forum