Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#1 2009-02-21 13:29:36

stock84
Kłusownik
zainteresowania: juz brak

drodzy kierowcy co wy na to ???

Od maja przyszłego roku zdrożeją też mandaty.

Tak postanowił w piątek Sejm, zmieniając kodeks drogowy - informuje "Rzeczpospolita". Teraz, jeśli nie zapłacisz mandatu i nie będzie możliwości wyegzekwowania kary starosta będzie mógł zabrać ci prawo jazdy.

To od wysokości mandatu zależeć będzie na jak długo stracisz uprawniena do kierowania pojazdem. Za mandat do tysiąca złotych zabiorą prawo jazdy a miesiąc. Niezapłacona kara do wysokości 2 tysięcy złotcyh grozi pozbawieniem uprawnień  na 3 miesiące. Za mandat wart 4 tysiące złotych prawo jazdy straisz na rok - informuje "Rzeczpospolita".

Zmieni się także sposób karania piratów drogowych namierzonych przez fotoradar - informuje gazeta. Karę administracyjną do zapłaty (a nie mandat jak dotychczas) otrzyma właściciel samochodu. Nie dostanie jednak punktów karnych. Jeśli to nie on prowadził auto i wskaże kierowcę, który prowadził pojazd, karę zapłaci kierowca i - dodatkowo - otzryma równiez punkty karne.
link do artykułu i komentarzy  http://www.sfora.pl/Nie-zaplacisz-manda … azdy-a3013

#2 2009-02-21 13:31:08

stock84
Kłusownik

Re: drodzy kierowcy co wy na to ???

Zostaniesz skierowany na kurs reedukacyjny.

Ale nie ma lekko. Będziesz musiał uważać, by przez najbliższe pięć lat znów ich nie uzbierać. Bo wtedy prawo jazdy stracisz na pewno. O nowych rozwiązaniach, zawartych w projekcie ustawy o kierujących pojazdami informuje "Gazeta Prawna".

Według gazety, resort infrastruktury chce też zmienić rozwiązania prawne dotyczące młodych kierowców. W ich przypadku przewiduje tzw. okres próbny, który będzie trwał dwa lata. Jeśli w tym czasie popełni dwa wykroczenia, zostanie skierowany na kurs reedukacyjny, za trzecie - straci prawo jazdy.

"Gazeta Prawa" informuje także o zmianach dotyczących wymagań stawianych motocyklistom - o uprawnienia do kierowania nim będą mogli starać się ci, którzy ukończyli 24 lata.

#3 2009-02-21 13:34:35

stock84
Kłusownik

odnoszac sie do pierwszego artykułu bedziemy dostawac mandaty i punkty karne od kazdego i za byle co (bo wkrótce fotoradary beda takze własnoscia urzedów gminy,nie wspomne o straży miejskiej i policji)

#4 2009-02-21 13:35:13

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania:

Ponoć od przyszłego roku będzie można mieć aż 48 pkt. karnych, a nie jak do tej pory 21 (24?).

#5 2009-02-21 13:45:24

stock84
Kłusownik

midbwoy napisał(a):

Ponoć od przyszłego roku będzie można mieć aż 48 pkt. karnych, a nie jak do tej pory 21 (24?).

bzdura img/smilies/big_smile  prawdopodobnie chodzi o to aby zmiejszyc ilosc wypadków ale  zwiekszenie kar i fotoradarów nie ma na to wpływu tak samo z reszta jak jazda na światłach ma sie nijak do statystyk,bezpieczenstwo na drodze  to moim zdaniem dobre rozsadne oznakowania,przejrzyste skrzyzownia dobre drogi,a nie mnóstwo tajniackich aut z wideo rejestratorami,fotoradarami i psami chowajacymi sie po krzakach z suszarka,to nie jest  bezpieczeństwo ani  prewencja-to jest tylko łupienie kierowców na kasę w imię litery prawa

#6 2009-02-27 23:30:13

walerian
Gość

stock84 napisał(a):

midbwoy napisał(a):

bzdura img/smilies/big_smile  prawdopodobnie chodzi o to aby zmiejszyc ilosc wypadków ale  zwiekszenie kar i fotoradarów nie ma na to wpływu tak samo z reszta jak jazda na światłach ma sie nijak do statystyk,bezpieczenstwo na drodze  to moim zdaniem dobre rozsadne oznakowania,przejrzyste skrzyzownia dobre drogi,a nie mnóstwo tajniackich aut z wideo rejestratorami,fotoradarami i psami chowajacymi sie po krzakach z suszarka,to nie jest  bezpieczeństwo ani  prewencja-to jest tylko łupienie kierowców na kasę w imię litery prawa

tak tak oznakowanie a ja przez brak oznakowania bym walnął dzwona ,wyjeżdżam z Chojny złoty trzydzieści a na drugim zakręcie za górką stoi koparka i zrzuca ziemie z kamaza na pobocze , z naprzeciwka jedzie tir , co najlepsze jeden koleś z lizakiem stoi i się wszystkiemu przygląda zatrzymałem się koło niego na wstawiałem mu ch..i img/smilies/1087  i na drugi dzień stały tablice z ograniczeniem do 50 i oznakowaniem roboty drogowe

#7 2009-02-28 06:21:41

stock84
Kłusownik

walerian napisał(a):

stock84 napisał(a):

midbwoy napisał(a):

tak tak oznakowanie a ja przez brak oznakowania bym walnął dzwona ,wyjeżdżam z Chojny złoty trzydzieści a na drugim zakręcie za górką stoi koparka i zrzuca ziemie z kamaza na pobocze , z naprzeciwka jedzie tir , co najlepsze jeden koleś z lizakiem stoi i się wszystkiemu przygląda zatrzymałem się koło niego na wstawiałem mu ch..i img/smilies/1087  i na drugi dzień stały tablice z ograniczeniem do 50 i oznakowaniem roboty drogowe

ty to masz dar przekonywania ludzi.....

#8 2009-05-06 17:19:02

stock84
Kłusownik

http://www.rmf.fm/fakty/?id=155390&temat=76    jak ktoś wie gdzie to kupić proszę o podpowiedz,w szczecinie jest ich jak nasrał wiec sie szybko zwróci img/smilies/smile poza tym dobry patent nie zabroniony prawem tak jak w przypadku antyradaru(własnie mam najnowszy model cobry do sprzedania )

#9 2009-05-06 20:31:53

efendi
Kłusownik i... Tańcor :)

Nie uważasz,że to jest bez sensu,bo jak widzisz fotoradar,to tak samo możesz zwolnić,a nie przycisnąć przycisk od pilota,żeby zasłonić żaluzją tablicę?

#10 2009-05-06 20:38:46

stock84
Kłusownik

efendi napisał(a):

Nie uważasz,że to jest bez sensu,bo jak widzisz fotoradar,to tak samo możesz zwolnić,a nie przycisnąć przycisk od pilota,żeby zasłonić żaluzją tablicę?

albo jeździć z przesłonięta tablica cały czas !!!

#11 2009-05-06 23:05:52

efendi
Kłusownik i... Tańcor :)

Ale to też kosztuje:))

#12 2009-05-06 23:53:57

walerian
Gość

kasa to nie wszystko ,szkoda punktów ,szkoda prawka , ja przez jakieś 4 tygodnie jeździłem bardzo przestraszony minęły 2 mieszki i dalej jestem w niepewności ,stosk mówił że w wiosce szczecin są kamery na skrzyżowaniach a ja przez nadmierną prędkość zaliczyłem 4 czerwone 
a co do rolet na tablice to jest głupie anty radar spoko ale co jak cie złapią ,w navi masz fotoradary
a pojedyncze suszarki to się wykrywa najłatwiej wystarczy spojrzeć na światła kolegi kierowcy z naprzeciwka

#13 2009-05-07 14:50:13

pnx
Oponent
zainteresowania:

Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest konkretne radio i porządna antena. Mobilki dużo wiedzą i często pomagają.

głupota nie zwalnia od myślenia

#14 2009-05-08 00:00:12

walerian
Gość

a po co komu cb radio jak jedzie do pracy jakieś 20 km przez jakąś wioche np; szczecin
łapią tylko w trasie ,, ażeby zatrzymać muszą mieć miejsce w którym nie będą przeszkadzać w ruchu drogowym  a jak ktoś dużo jeździ to wie gdzie ma zwolnić

#15 2009-05-08 07:55:06

stock84
Kłusownik

walerian napisał(a):

a po co komu cb radio jak jedzie do pracy jakieś 20 km przez jakąś wioche np; szczecin
łapią tylko w trasie ,, ażeby zatrzymać muszą mieć miejsce w którym nie będą przeszkadzać w ruchu drogowym  a jak ktoś dużo jeździ to wie gdzie ma zwolnić

radio dobra sprawa nie zapominaj walus ze jeszcze jada obok ciebie za tobą i przed tobą,w szczecinie pracuje ponad 10 tys psów

tak dla przykładu http://www.autocentrum.pl/go/47__Mapa_p … &xy=12

#16 2009-05-08 07:59:24

stock84
Kłusownik

http://drogiwpolsce.pl/mapa-samochodowa … fotoradary
no nasz region wiedzie prym w katowaniu kierowców

#17 2009-06-26 22:52:27

stock84
Kłusownik

nowy genialny pomysł KG policji  http://www.sfora.pl/Policjant-z-radarem … dd-comment

#18 2009-06-26 23:40:02

stock84
Kłusownik

#19 2009-06-27 00:10:32

walerian
Gość

to ja rowerkiem do pracy będe jeździć jak przez ten tydzień

#20 2009-06-27 00:34:36

Berliner2
Jenerał...
zainteresowania: ...

pobiegałbyś to jeszcze lepiej niż rower robi na organizm... img/smilies/big_smile Tak wiem, ja tez leniwy jestem img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Bo ten dzień jest po to, by nie było gorzej,
By kolejny czarny malowany był w kolorze...

Stopka forum