Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#21 2009-10-18 13:51:34

pnx
Oponent
zainteresowania:

Re: trochę logiki... Sprawdźcie siebie

@konris
W zadaniu z barem pytanie było nie o to aby wytłumaczyć zadanie ale aby podać gdzie podziała się złotówka. Wyjaśniać tego nie trzeba bo każdy zrozumie. Brakuje jasnej odpowiedzi na pytanie.

W zadaniu z prędkościami to nie jakaś tam matematyka tylko prosta średnia.

głupota nie zwalnia od myślenia

#22 2009-10-18 13:55:53

pnx
Oponent
zainteresowania:

Odpowiedzi:
1. 64cm
2. 20km/h
3. 3 kwiaty.
4. Złotówka jest w kieszeniach klientów baru.

A teraz zagadka na prośbę efendiego. Może wam się spodoba i ktoś coś wymyśli ciekawego.

Krąży legenda, że tę zagadkę wymyślił Albert Einstein. Podobno powiedział też, że 98%
ludzi nie jest w stanie jej rozwiązać. Coś nie chce mi się w to wierzyć...
Pięciu ludzi mieszka w pięciu różnych domach, z których każdy ma inny kolor. Wszyscy palą
pięć różnych marek papierosów i piją pięć różnych napojów. Poza tym jeszcze hodują
zwierzęta pięciu różnych gatunków.
Oprócz tego wiesz jeszcze, że:
-Norweg zamieszkuje pierwszy dom
-Anglik mieszka w czerwonym domu
-Zielony dom jest po lewej stronie domu białego
-Duńczyk pija herbatę
-Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów
-Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille
-Niemiec pali Marlboro
-Mieszkaniec środkowego domu pija mleko
-Palacz Rothmasów ma sąsiada, który pija wodę
-Palacz Pall Malli hoduje ptaki
-Szwed hoduje psy
-Norweg mieszka obok niebieskiego domu
-Hodowca koni mieszka obok żółtego domu
-Palacz Philip Morris pija piwo
-W zielonym domu pija się kawę.
A teraz pytanie: Kto hoduje rybki?

#23 2009-10-18 14:35:48

efendi
Kłusownik i... Tańcor :)

Ale pojechałeś Pnx:)

#24 2009-10-18 17:27:00

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

Inches?

http://www.danasoft.com/sig-pol.jpg
tamubezbiecz@wp.pl

#25 2009-10-18 19:15:09

Berliner2
Jenerał...
zainteresowania: ...

nie jest ciężkie tylko logiczne...Trzeba pokombinowac...

Bo ten dzień jest po to, by nie było gorzej,
By kolejny czarny malowany był w kolorze...

#26 2009-10-18 19:22:56

venom44
Root

pnx napisał(a):

Odpowiedzi:
1. 64cm
2. 20km/h
3. 3 kwiaty.
4. Złotówka jest w kieszeniach klientów baru.

A teraz zagadka na prośbę efendiego. Może wam się spodoba i ktoś coś wymyśli ciekawego.

Krąży legenda, że tę zagadkę wymyślił Albert Einstein. Podobno powiedział też, że 98%
ludzi nie jest w stanie jej rozwiązać. Coś nie chce mi się w to wierzyć...
Pięciu ludzi mieszka w pięciu różnych domach, z których każdy ma inny kolor. Wszyscy palą
pięć różnych marek papierosów i piją pięć różnych napojów. Poza tym jeszcze hodują
zwierzęta pięciu różnych gatunków.
Oprócz tego wiesz jeszcze, że:
-Norweg zamieszkuje pierwszy dom
-Anglik mieszka w czerwonym domu
-Zielony dom jest po lewej stronie domu białego
-Duńczyk pija herbatę
-Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów
-Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille
-Niemiec pali Marlboro
-Mieszkaniec środkowego domu pija mleko
-Palacz Rothmasów ma sąsiada, który pija wodę
-Palacz Pall Malli hoduje ptaki
-Szwed hoduje psy
-Norweg mieszka obok niebieskiego domu
-Hodowca koni mieszka obok żółtego domu
-Palacz Philip Morris pija piwo
-W zielonym domu pija się kawę.
A teraz pytanie: Kto hoduje rybki?

Niemiec  :?:

http://img11.imageshack.us/img11/4695/3147dqv.gif

``Nie ten sie liczy kto krytykuje, nie ten który wskazuje na słabe punkty, nie ten który wie jak można zrobić lepiej...uznanie należy sie temu który walczy``

#27 2009-10-18 19:44:08

konris
Dyskutant

Pnx, sorry za dosadność, ale swą odpowiedzią udowodniłeś, iż to Ty jesteś cienias z matematyki i logiki... Liczyłem na rzeczowa odpowiedź. W trzech zadaniach zastosowałeś matematykę i logikę do rozwiązania, a w jednym wyjeżdżasz z kieszenią, w której ma byc NIEISTNIEJĄCA złotówka...

Właściwie nawet odpowiedź nielogicznie sformułowałeś:
"Złotówka jest w kieszeniach klientów baru." - idąc Twoim tokiem myslenia pytam, jak JEDNA złotówka moze być w KILKU KIESZENIACH i do tego KILKU KLIENTÓW baru? Mieszasz liczbę pojedynczą z liczbą mnogą.

A miałem Cię za kogoś poważnego i tak potraktowałem Twe zadania.

Plamę jednak dałeś z chrabąszczem i tą średnią. Matematyczna kompromitacja!

Dla zainteresowanych do poćwiczenia intelektu:

http://puszek1.webpark.pl/logiczne.html

i podobne strony.

Co do zagadki niby autorstwa Einsteina:

Na początku fakty, a więc: W pierwszym domu mieszka Norweg (1), drugi dom jest niebieski (12), w trzecim domu pija się mleko (8).

Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego (3), a więc na pewno nie będą to domy 1 i 2, ponieważ drugi jest niebieski. Mogą to być domy 3 i 4, lub 4 i 5. Wiemy też że w zielonym domu pija się kawę (15), a więc jest to dom 4 lub 5 ( w domu 3 pija się mleko). Jednak gdyby był to dom 5, to nie miał by żadnego domu po prawej stronie, a musi mieć biały dom (3). Wiec dom 4 jest zielony, a 5 biały.

Anglik mieszka w czerwonym domu (2), więc pozostaje mu tylko dom środkowy.

4 domy mają już przyporządkowane kolory, pozostał tylko pierwszy, więc wiemy że jest on żółty, a jego mieszkaniec pali Dunhille (6). Skoro Norweg mieszka w żółtym, to jego sąsiad z niebieskiego domu, hoduje konie (13).

Teraz pomyślmy nad tym co pije Norweg: Na pewno nie mleko, ani nie kawę, ponieważ te są już pite w innych domach. Na pewno nie herbatę, ponieważ ją pije Duńczyk (4). Na pewno nie piwo, ponieważ je pije palacz Philip Morris (14), a on pali Dunhille. Więc Norweg pije wodę. A co za tym idzie, jego sąsiad, pali Rothmansy (9).

Teraz zastanówmy się, kto może palić Philip Morris, i pić piwo: Norweg nie może, bo pije wodę i pali Dunhille. Jego sąsiad nie może, bo pali Rothmansy. Anglik nie może, bo pija mleko. W czwartym domu pija się kawę, a więc piwo i Philip Morrisy przypadają do ostatniego domu.

Według punktu (7), Niemiec pali Marlboro, a my nie wiemy jakie papierosy pali dom 3 i 4. Dom 3 nie może palić Marlboro, bo mieszka tam Anglik, więc w domu 4 mieszka Niemiec i pali Marlboro. Anglik natomiast pali Pall Malle (tylko takie papierosy zostały), a co za tym idzie hoduje też ptaki (10).

Skoro palacz Rothmansów (drugi dom), mieszka obok hodowcy kotów, to tym hodowcą jest Norweg (drugi sąsiad to Anglik, ale on hoduje ptaki).

Pozostał nam jeden napój do rozdzielenia – herbata, więc pije ją mieszkaniec domu 2, a co za tym idzie jest on Duńczykiem (4).

Pozostała nam tylko jedna informacja (11). Zatem w ostatnim domu musi mieszkać Szwed, hodujący psy (tylko ten dom nie ma określonego mieszkańca).

Wiemy już co hodują wszyscy, oprócz Niemca – zatem to on hoduje rybki.

Ostatnio edytowany przez konris (2009-10-18 20:41:55)

#28 2009-10-19 08:34:28

pnx
Oponent
zainteresowania:

konris napisał(a):

Pnx, sorry za dosadność, ale swą odpowiedzią udowodniłeś, iż to Ty jesteś cienias z matematyki i logiki... Liczyłem na rzeczowa odpowiedź. W trzech steina:
...
on hoduje rybki.

Wybacz chłopie ale się czepiasz. A jak się unosisz kiedy ktoś powiedział Ci ŹLE. "Oh, konris ma zawsze rację". D.PA!! Nie jesteś wszytkowiedzący. Rzeczową odpowiedź, a sam nie potrafisz przeczytać zadania ze zrozumieniem. Jak masz taki poziom uprawiać to ja to p.erdolę!

I jeszcze jedno. Powiedz, kogo w takim razie obraziłem z Twoich znajomych skoro tak się rzucasz do obrażania mnie i tak ich bronisz?? Zachowuj się.

#29 2009-10-19 16:39:06

konris
Dyskutant

To Ty masz problem z przyznaniem się, ze nie masz racji.

Nie twierdziłem, ze jestem wszechwiedzący i cierpliwie czekałem na Twa odpowiedź. Wielokrotnie wszystko sprawdzałem. Nawet zgodziłęm się uznać siebie i swych znajomych matematyków za cieniasów, jeśli podasz rozwiązanie, które przekona mnie, ze masz rację.

A nie masz racji! Nie umiesz nawet przyznać się do matematycznego błędu (zad. z chrabąszczem).

I przeczytałem ze zrozumieniem to, co Ty bez zastanowienia napisałeś. Nie będę odbijał piłeczki na twym poziomie. Twoja racja, mój spokój. Bo to Ty, jak wynika z Twego postu, musisz mieć za wszelką cenę (nawet wulgaryzmów) rację...

A co do języka Twej wypowiedzi - cóż, kultura języka jest obrazem kultury osobistej. A jeśli Ci ulzyło, proszę bardzo. To, ze bedziesz arogancki i werbalnie agresywny nie potwierdza, ze w zadaniach masz rację. Dałeś matematyczno-logiczną plamę i upierasz się przy błędnym rozumowaniu. Zgłos sie do jakiegoś matematyka. Może kto inny Ci wytłumaczy i jemu uwierzysz, skoro moje rozwiązanie Cię nie przekonuje.

Nie czuj sie zobowiązany do odpowiedzi... Nie oczekuję jej i nie zamierzam kontynuować dialogu z Tobą.

Ostatnio edytowany przez konris (2009-10-19 16:44:04)

#30 2009-10-19 16:55:01

efendi

konris napisał(a):

Pnx, sorry za dosadność, ale swą odpowiedzią udowodniłeś, iż to Ty jesteś cienias z matematyki i logiki... Liczyłem na rzeczowa odpowiedź. W trzech zadaniach zastosowałeś matematykę i logikę do rozwiązania, a w jednym wyjeżdżasz z kieszenią, w której ma byc NIEISTNIEJĄCA złotówka...

Właściwie nawet odpowiedź nielogicznie sformułowałeś:
"Złotówka jest w kieszeniach klientów baru." - idąc Twoim tokiem myslenia pytam, jak JEDNA złotówka moze być w KILKU KIESZENIACH i do tego KILKU KLIENTÓW baru? Mieszasz liczbę pojedynczą z liczbą mnogą.

A miałem Cię za kogoś poważnego i tak potraktowałem Twe zadania.

Plamę jednak dałeś z chrabąszczem i tą średnią. Matematyczna kompromitacja!

Dla zainteresowanych do poćwiczenia intelektu:

http://puszek1.webpark.pl/logiczne.html

i podobne strony.

Co do zagadki niby autorstwa Einsteina:

Na początku fakty, a więc: W pierwszym domu mieszka Norweg (1), drugi dom jest niebieski (12), w trzecim domu pija się mleko (8).

Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego (3), a więc na pewno nie będą to domy 1 i 2, ponieważ drugi jest niebieski. Mogą to być domy 3 i 4, lub 4 i 5. Wiemy też że w zielonym domu pija się kawę (15), a więc jest to dom 4 lub 5 ( w domu 3 pija się mleko). Jednak gdyby był to dom 5, to nie miał by żadnego domu po prawej stronie, a musi mieć biały dom (3). Wiec dom 4 jest zielony, a 5 biały.

Anglik mieszka w czerwonym domu (2), więc pozostaje mu tylko dom środkowy.

4 domy mają już przyporządkowane kolory, pozostał tylko pierwszy, więc wiemy że jest on żółty, a jego mieszkaniec pali Dunhille (6). Skoro Norweg mieszka w żółtym, to jego sąsiad z niebieskiego domu, hoduje konie (13).

Teraz pomyślmy nad tym co pije Norweg: Na pewno nie mleko, ani nie kawę, ponieważ te są już pite w innych domach. Na pewno nie herbatę, ponieważ ją pije Duńczyk (4). Na pewno nie piwo, ponieważ je pije palacz Philip Morris (14), a on pali Dunhille. Więc Norweg pije wodę. A co za tym idzie, jego sąsiad, pali Rothmansy (9).

Teraz zastanówmy się, kto może palić Philip Morris, i pić piwo: Norweg nie może, bo pije wodę i pali Dunhille. Jego sąsiad nie może, bo pali Rothmansy. Anglik nie może, bo pija mleko. W czwartym domu pija się kawę, a więc piwo i Philip Morrisy przypadają do ostatniego domu.

Według punktu (7), Niemiec pali Marlboro, a my nie wiemy jakie papierosy pali dom 3 i 4. Dom 3 nie może palić Marlboro, bo mieszka tam Anglik, więc w domu 4 mieszka Niemiec i pali Marlboro. Anglik natomiast pali Pall Malle (tylko takie papierosy zostały), a co za tym idzie hoduje też ptaki (10).

Skoro palacz Rothmansów (drugi dom), mieszka obok hodowcy kotów, to tym hodowcą jest Norweg (drugi sąsiad to Anglik, ale on hoduje ptaki).

Pozostał nam jeden napój do rozdzielenia – herbata, więc pije ją mieszkaniec domu 2, a co za tym idzie jest on Duńczykiem (4).

Pozostała nam tylko jedna informacja (11). Zatem w ostatnim domu musi mieszkać Szwed, hodujący psy (tylko ten dom nie ma określonego mieszkańca).

Wiemy już co hodują wszyscy, oprócz Niemca – zatem to on hoduje rybki.

Tak,to chyba każdy potrafi odgadnąć tę zagadkę.http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zagadka_Einsteina&action=edit&section=2.To jest link do rozwiązania

#31 2009-10-19 16:55:01

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

pnx. nie zadawaj wiecej zagadek, bo niektórzy po prostu nie dorośli... img/smilies/sad
konris, pomyślałeś o tym, że jeżeli zadający zadaje zagadkę, to zna na nią odpowiedź

tamubezbiecz@wp.pl

#32 2009-10-19 17:55:34

konris
Dyskutant

Efendi, masz rację. I nawet mam satysfakcję, ze to ktoś odkrył. Bo dla mnie na tym zabawa polegała, by jak najszybciej W DOWOLNY sposób znaleźć rozwiązanie... Po co wyważać otwarte już przez kogoś drzwi? Zresztą PNX nie wymyślił własnych zagadek - znalazł je gdzieś i dosłownie powielił (nie chce mi sie wklejać linków). Ja poszedłem jego sladem...

A teraz proponuję zagadki z mojej branży:

1. Podaj wyraz będący nazwą osobową rodzaju męskiego, zakończoną na -aż
2. Podaj znany Ci najdłuższy wyraz w JĘZYKU POLSKIM.  I żeby było jasne - nie chodzi o jakis skomplikowany specjalistyczny termin chemiczny itp., ale o wyraz zaczerpnięty z polszczyzny ogólnej. Licytację proponuję zacząć od wyrazu na co najmniej 40 liter. Krótsze sobie darujmy, bo to zbyt łatwe.

Ostatnio edytowany przez konris (2009-10-21 18:47:05)

#33 2009-10-19 18:20:33

efendi

Ad.2 Dziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięciolatek-44 litery

#34 2009-10-19 19:19:27

konris
Dyskutant

Nieźle. Idziesz w dobrym kierunku...

#35 2009-10-19 21:47:34

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

no to np.
pikietaż

2
Dziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięciotysięcznik

acha...

KIKI EDIT post edytowany przeze mnie, ponieważ w treści obrażał innego usera...

tamubezbiecz@wp.pl

#36 2009-10-19 21:51:25

stock84
Kłusownik
zainteresowania: juz brak

mieto napisał(a):

no to np.
pikietaż

2
Dziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięciotysięcznik

acha... i srał cię pies. pies na 4 litery

a jest na nie 4 litery?????

#37 2009-10-19 23:03:51

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

no..... dingo

tamubezbiecz@wp.pl

#38 2009-10-20 07:49:16

konris
Dyskutant

Napisałem wyraźnie, że chodzi o  wyraz będący nazwą osobową rodzaju męskiego, zakończoną na -aż,

zaś pikietaż tego warunku nie spełnia (jest nazwą miejsca).

Natomiast dziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięciotysięcznik jest  OK. 49 liter - na razie rekord. Ale wciąż mało do moich 65...

Przy okazji trochę wiedzy:

Aha - piszemy przez "h" (a nie "ch").  Pisownia przez "ch" występuje w skróconym zgrubieniu imienia Joana -> Asia -> ACHA.

Ostatnio edytowany przez konris (2009-10-21 18:48:01)

#39 2009-10-20 09:17:42

efendi

Ad. To może słowo-garaż?

#40 2009-10-20 09:51:16

konris
Dyskutant

Efendi, kolejny raz powtórzę: chodzi o  wyraz będący nazwą osobową rodzaju męskiego.

Stopka forum