Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#1 2009-12-03 10:33:41

bronson
Explorator
zainteresowania: historia, numizmatyka

Kreis Koenigsberg w literaturze

Tytuł tematu może trochę na wyrost, ale nie bardzo wiem, gdzie umieścić informację, którą chciałbym się podzielić z zainteresowanymi historią naszej okolicy. I może to będzie początek ciekawego wątku związanego z publikacjami na interesujące nas tematy. Bo przecież chyba trochę literatury związanej z Ziemią Mieszkowicką i szeroko rozumianą okolicą powinno być. Otóż nabyłem drogą kupna książkę "UNTER DER WALZE. Iine neumarkische tragodie", której autorka jest Friederike Feldhahn. JaK przypuszczam, jest to krótki (146 stron) opis tego, co działo się na bliskich nam ziemiach po wtoczeniu się "sowieckiego walca". Czy ktoś zna tę pozycję? Gdyby ktoś był zainteresowany, jestem gotów ją udostępnić, ale tutaj z pewnym wstydem muszę przyznać,  że oferta nie końca jest bezinteresowna - język niemiecki jest mi zupełnie obcy i po prostu potrzebuję kogoś kto choćby mi to streścił w cywilizowanym języku. Książka nie ma żadnych ilustracji, ale ma jedną mapę powiatu Konigsberg.

#2 2009-12-03 10:43:36

Kiki
Administrator
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Re: Kreis Koenigsberg w literaturze

W sumie to mamy kilku tłumaczy na forum, ale namówić ich do czegokolwiek.... Jeden notorycznie nie ma czasu, drugiemu się nie chce, a trzeci zagląda tu sporadycznie.  img/smilies/tongue Ale spróbować warto.

#3 2009-12-03 16:03:14

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

a który jest który??

http://www.danasoft.com/sig-pol.jpg
tamubezbiecz@wp.pl

#4 2009-12-03 19:02:20

Kiki
Administrator
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

A nie powiem ( tzn nie napiszę img/smilies/tongue ). Tak poważnie to mógłby ktoś pomóc bronsonowi skoro prosi, dzięki temu moglibyśmy dowiedzieć się czegoś nowego. Ja niestety nie podołam zadaniu, ale Ty Mieto....

#5 2009-12-03 19:38:18

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

bym podołał, ale ot tak sobie przeczytać, a tłumaczyć to różnica. a nuż inaczej zinterpretuję jakieś zdanie i znów makaron będzie miał ze mnie polewkę....

http://www.danasoft.com/sig-pol.jpg
tamubezbiecz@wp.pl

#6 2009-12-04 00:56:02

usmiech_traktorzysty
Młody wilk :)

Witam,
Panie Bronson proszę odezwać się na adres email.
Pozdrawiam

#7 2009-12-04 11:00:02

namito01
Gość

To może Bronson wrzucaj po skanie na forum, to wspólnymi siłami przetłumaczymy książkę. Nie jestem lingwistą ale mogę coś pomóc

Stopka forum