Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#1 2009-04-09 00:28:20

Vicmac
Dyskutant

Szczeciński koncert "Kultu"

W poniedziałek w szczecińskim SDS-ie, zagrał Kazik ze swoją kapelą. Było jak co roku: tradycyjnie, Kult był doskonały, a akustyka do dupy. Niestety, hala Szczecińskiego Domu Sportu, do słuchania muzyki nadaje się mniej więcej tak, jak krzaki dzikiej róży do uprawiania seksu, tzn samo zajęcie niby przyjemne, jednak coś jest nie tak.  Cóż jednak robić. Nasza kochana stolica województwa nie dysponuje halą widowiskową z prawdziwego zdarzenia. Pewnie przy okazji następnych wyborów Prezydenta Miasta, kolejny kandydat, po raz kolejny obieca jej wybudowanie, i pewnie po raz kolejny na obietnicy się skończy. W każdym bądź razie, póki co, fani muzyki, zwłaszcza tej nieco prawdziwszej niż ta, którą grają różne Feel'e, Dody, czy inne Ich Troje, będą się wkurzać, narzekać, trochę męczyć, ale i tak jak co roku,wypełnią tę pieprzoną stodołę po brzegi. Bo przecież TO JEST KULT, kult prawdziwego rocka, i jeżeli jesteś jego wyznawcą, to nie ma że boli.
W tym roku była jeszcze dodatkowa atrakcja. Jako support wystąpiła bardzo ciekawa grupa "Samokhin Band", grająca muzykę będącą mieszaniną rocka, jazzu i folku. Są z Łodzi, a ich frontmen, Pasza, to Rosjanin. Jest autorem większości tekstów, a że po polsku mówi jak mówi to i te teksty napisane są w takim dziwnym języku, ni to po polsku ni po rosyjsku. Brzmi to zabawnie, ale trzeba przyznać, że ciekawie. Mi się, w każdym razie, podobało.
Ich kawałki można znaleźć na You Tube, jeżeli macie ochotę to posłuchajcie i napiszcie co o nich myślicie.
To tyle relacji z najważniejszego rockowego wydarzenia tej wiosny, w naszym województwie.

#2 2009-04-09 09:00:12

stock84
Kłusownik
zainteresowania: juz brak

Re: Szczeciński koncert "Kultu"

z mojej strony-w porównaniu z ostatnim koncertem na hali targów to akustyka była wyśmienita,support tez ciekawy no i Zegarmistrz Światła- Marka Grechuty,naliczyłem 7 obywateli Mieszkowic na koncercie,mamy zrobinych około 70 fotek img/smilies/wink  no i lipa nie było koszulek

#3 2009-04-09 09:48:54

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania:

Słyszałem, że nagłośnienie było fatalne przede wszystkim nagłośnienie wokalu. Co z ta waltornią? Czy jest ktoś na miejscu Banana, bądź co bądź głównego filara tego bandu? No i czy pozwolono Grudzie "odbuczeć" "Totalną stabilizację"? Tak swoją drogą to ciekawe co pokażą na długo wyczekiwanej, nowej płycie "Concentrazione Galactica", a miała się ukazać już jakieś 2-3 lata temu. Ciekawe czy będzie takim lekko mówiąc "nieporozumieniem" jak "Poligono Industrial"?

#4 2009-04-09 10:48:38

Vicmac
Dyskutant

Masz racje Stock, Na targach było jeszcze gorzej! Nie zmienia to jednak faktu, że akustyka w hali SDS woła o pomstę do nieba. Co do "Zegarmistrza Światła" to mam diametralne różne zdanie od Ciebie. Po pierwsze, ciężko obraziłeś Marka Grechutę, przypisując mu ten kawałek. Jego autorem jest Tadeusz Woźniak, to ten facet, który napisał i wykonuje piosenkę z serialu "Plebania". Moim zdaniem tekst "Zegarmistrza" jest pseudo poetyckim bełkotem o niczym. W latach siedemdziesiątych modne były takie teksty, w których tak naprawdę nie wiadomo było o co chodzi. Miały w założeniu sprawiać wrażenie bardzo mądrych i dla wielu takimi się zdawały. Nie żyjący już niestety Jacek Zwoźniak (ten od ragazza da napoli), napisał kiedyś nawet odpowiedź na "Zegarmistrza". Szło to tak:

Gdy będę jasny i gotowy,
Za gaz i światło już uiszczę,
Gdy nic nie przyjdzie mi do głowy,
To będę sobie zegarmistrzem.

Choć by na świecie wiatr i słota,
To żyło mi się będzie świetnie.
Gdy zamiast w Ruhlach i Poliotach,
Ja będę sobie grzebał w świetle.

A w wolnych chwilach będę siedział
Za piecem gdzieś u pana Boga.
Wypiję setę, wszamam śledzia,
Aż wreszcie zgaśnie mi podłoga.

Nie koniec jednak tej zabawy,
Bo choćbym nawet siedział w swetrze,
Będę się cały trząsł z obawy,
Że jeszcze zgaśnie mi powietrze.

I gdy już będę purpurowy.
Wezmę pędzelek oraz farbę.
Bo wpadłem ja na pomysł nowy,
Niech cały świat ma moją barwę.

I gdy już skończę tę robotę,
To zamiast bełtać się w błękicie
Ja za trzydzieści i trzy złote,
Zabełtam sobie łeb bełcikiem.

Czasami w jedno miejsce muszę,
Bo gdyby nie to bym się zesrał
Potem pociągam za łańcuszek
A woda spływa jak na przestrzał.

Bez serc, bez ducha, przy gitarze.
W kloakach czyli też w klopikach.
Piosenki piszą kanalarze,
Poeci muszą zlew przetykać.

Cóż, ta wersja jest przynajmniej o czymś! Dlatego trochę się dziwię Kazikowi, którego teksty są zawsze pełne treści, że włączył do repertuaru takie coś, ale skoro niektórym się podoba, to niech tam, przeżyję.

#5 2009-04-09 23:27:16

stock84
Kłusownik

szczerze to mam to w (cenzura) kto jest jego autorem i Twoje filozoficzne wywody,podobało mi sie i tyle,a jeżeli chodzi o koncert Kultu to nigdy w tym zasyfiałym  mieście nie posłuchasz dobrze bo tu nigdy nie będzie żadnej hali,pewnie taki sam syf będzie na pseudo rockowym  festiwalu w czerwcu (rzekomo na stadionie pogoni-żenada) oczywiście idę ze względu na LIMP BIZKIT

#6 2009-04-09 23:31:07

stock84
Kłusownik

z reszta w tym mieście śmierdzi tylko moczem i starymi ludźmi

#7 2009-04-10 14:17:30

Vicmac
Dyskutant

Jeżeli jak piszesz masz w d.u.p.i.e  moje filozoficzne wywody to dlaczego w ogóle odpowiadasz na mój post. Nie miałem Cię zamiaru pouczać, wyraziłem tylko swoje zdanie szanuję gusty innych i byłoby mi miło gdyby inni szanowali moje. A swoją drogą w d.u.p.i.e masz prawo mieć wszystko, bez względu na rozmiar, w końcu, to Twoja dupa.

Ostatnio edytowany przez Vicmac (2009-04-10 14:20:51)

#8 2009-04-10 20:48:49

stock84
Kłusownik

Vicmac napisał(a):

Jeżeli jak piszesz masz w d.u.p.i.e  moje filozoficzne wywody to dlaczego w ogóle odpowiadasz na mój post. Nie miałem Cię zamiaru pouczać, wyraziłem tylko swoje zdanie szanuję gusty innych i byłoby mi miło gdyby inni szanowali moje. A swoją drogą w d.u.p.i.e masz prawo mieć wszystko, bez względu na rozmiar, w końcu, to Twoja dupa.

ok,to następnym razem myśl co robisz ,a nie rób co myślisz img/smilies/wink

#9 2009-04-13 18:13:01

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania:

Co do Kazika to tym razem w wersji z Buldogiem gra pierwszego maja w Gryfinie na kortach. Oprócz Buldoga zagrają jeszcze Strachy Na Lachy i Jamal. Jako, że są to Dni Gryfina wjazd za free.

#10 2009-05-31 19:13:10

doc
...

Vicmac napisał(a):

W poniedziałek w szczecińskim SDS-ie, zagrał Kazik ze swoją kapelą. Było jak co roku: tradycyjnie, Kult był doskonały, a akustyka do dupy. Niestety, hala Szczecińskiego Domu Sportu, do słuchania muzyki nadaje się mniej więcej tak, jak krzaki dzikiej róży do uprawiania seksu, tzn samo zajęcie niby przyjemne, jednak coś jest nie tak.  Cóż jednak robić. Nasza kochana stolica województwa nie dysponuje halą widowiskową z prawdziwego zdarzenia. Pewnie przy okazji następnych wyborów Prezydenta Miasta, kolejny kandydat, po raz kolejny obieca jej wybudowanie, i pewnie po raz kolejny na obietnicy się skończy. W każdym bądź razie, póki co, fani muzyki, zwłaszcza tej nieco prawdziwszej niż ta, którą grają różne Feel'e, Dody, czy inne Ich Troje, będą się wkurzać, narzekać, trochę męczyć, ale i tak jak co roku,wypełnią tę pieprzoną stodołę po brzegi. Bo przecież TO JEST KULT, kult prawdziwego rocka, i jeżeli jesteś jego wyznawcą, to nie ma że boli.
W tym roku była jeszcze dodatkowa atrakcja. Jako support wystąpiła bardzo ciekawa grupa "Samokhin Band", grająca muzykę będącą mieszaniną rocka, jazzu i folku. Są z Łodzi, a ich frontmen, Pasza, to Rosjanin. Jest autorem większości tekstów, a że po polsku mówi jak mówi to i te teksty napisane są w takim dziwnym języku, ni to po polsku ni po rosyjsku. Brzmi to zabawnie, ale trzeba przyznać, że ciekawie. Mi się, w każdym razie, podobało.
Ich kawałki można znaleźć na You Tube, jeżeli macie ochotę to posłuchajcie i napiszcie co o nich myślicie.
To tyle relacji z najważniejszego rockowego wydarzenia tej wiosny, w naszym województwie.

No dokładnie. Byłem na tym koncercie. I widziałem chyba z 4 osoby z Mieszkowic. Ta kapela Rosjanina też przyzwoita. No i Kazik na kolanach przed publicznością img/smilies/tongue

#11 2009-05-31 19:17:15

stock84
Kłusownik

dokładnie Samokhin Band,ale zapomniałeś dodać ze Kaziu dostał gifta ,mianowicie olbrzymi stanik img/smilies/tongue

#12 2009-10-03 09:53:30

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania:

"Hurra" - nowa płyta Kultu, jak Wam się podoba?

#13 2009-10-03 18:02:02

stock84
Kłusownik

"ja chce mieć kutasa na prąd" spodobała mi się po 15 razach,oczywiście trasa koncertowa Kultu pominęła szczeciński kurwidołek bo nie maja gdzie konkretnie zagrać(pomijając stare dobre czasy Transu) nad czym strasznie ubolewam zaś chłopakom wcale się nie dziwie

#14 2009-10-03 23:53:21

doc
...

stock84 napisał(a):

"ja chce mieć kutasa na prąd" spodobała mi się po 15 razach,oczywiście trasa koncertowa Kultu pominęła szczeciński kurwidołek bo nie maja gdzie konkretnie zagrać(pomijając stare dobre czasy Transu) nad czym strasznie ubolewam zaś chłopakom wcale się nie dziwie

Mogliby zagrać w Słowianinie np.

Płyta niezła, kilka kawałków mocno wpada w ucho.

Ostatnio edytowany przez doc (2009-10-03 23:54:19)

#15 2009-10-04 17:40:50

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania:

Po ostatniej płycie Kultu „Poligono Industrial’ mogło wydawać się, że panowie nie zrobią już nic ciekawego, a u samego Staszewskiego twórcza impotencja pogłębiać się będzie wraz z wiekiem, a tu proszę jakie miłe zaskoczenie. Oczywiście nie dorówna ona takim albumom jak „Posłuchaj to do Ciebie”, „Your eyes” czy „Spokojnie” no, ale tamte płyty powstawały w systemie totalitarnym, a więc do przekazania były inne wartości, a chłopaki byli wtedy młodzi i zbuntowani, zresztą nie chodzi o to aby dorównała. Słychać na niej inspiracje Johnnym Cashem, a nawet Ciechockim (przynajmniej tak mi się wydaje). Jeśli chodzi o stronę techniczną słychać zminimalizowane do granic możliwości w porównaniu np. z „Salonem Recreativo” studyjne zabiegi co czyni płytę bardzo „surową” – i bardzo dobrze. Takie utwory jak „Maria ma syna”, "Skazani", „My chcemy trzymać w garści świat”, „Kiedy ucichną działa”, zapewne wpisane zostaną w poczet koncertowych setów. Niestety słychać jak brakuje na płycie Banana i jego waltorni, no ale takie są skutki pożądania władzy – szefem może być tylko jedna osoba – wypadło na Kazika, który zresztą nawet w jednym z utworów nawiązał do konfliktu z Banasikiem: „Gdyby wszystko było inaczej, gdyby było odwrotnie, mógłbyś siedzieć jak ja teraz tu siedzę, mógłbyś siedzieć przy oknie”.
Jak dla mnie płyta na mocne 4. Wreszcie czuć powrót do korzeni…

#16 2009-10-04 19:35:04

doc
...

Jak dla mnie płyta nie jest właśnie zbytnio surowa, niektóre kawałki spokojnie mogą latać w radiu. Brakuje mi tego "brudu" z pierwszych płyt, nie wiem, może nie ma już za bardzo na co narzekać w obecnych czasach, a może to dlatego, że Kazik od jakiegoś czasu przebywa za granicą naszego pięknego kraju. Zabrakło mi również instrumentów, chociażby gitar w niektórych momentach czy saksofonu i trąbek z których znany jest Kult. Tu widać "rękę" Staszewskiego, muzycznie płyta momentami bardziej przypomina mi solówki Kazika niż Kult.  Jeśli chodzi o teksty, to jest różnie. Bywa, że muzycznie jest bardzo dobrze a tekst jest średni lub po prostu słaby. Najbardziej przypadł mi do gustu utwór "Skazani", który pokazuje w nieco inny sposób relacje między Kazikiem a jego wybranką, niż w starym, dobrym kawałku "Do Ani". Płyta jest mocno zróżnicowana, znajdą się tu takie tematy jak Bóg, rozliczenie z ustrojem komunistycznym czy kawałek nawiązujący do byłego członka zespołu - "Banana". Myślę, że fani Kultu nie powinni być mocno rozczarowani, ponieważ w porównaniu do poprzedniej płyty, ta jest na sporo wyższym poziomie. Uważam, że "Hurra!" zasługuje na 4-/6.

#17 2009-10-04 20:07:46

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania:

Pewnie na Teneryfie jest cieplej img/smilies/wink Masz doc rację, że Kazik trochę miesza i to co powinno być wydawane pod szyldem Kultu jest wydawane pod szyldem jego autorskich projektów i odwrotnie lecz nie dotyczy to tej płyty. Akurat ta jest prawie czysto "kultowa". Dla mnie na tej płycie takie utwory jak: "Nie mamy szans", "Maria ma syna", "Kiedy ucichną działa", a przede wszystkim "Karinga" z tym swoim "szłem" img/smilies/big_smile w tekście są po prostu mistrzowskie. Jeśli o mnie chodzi to fani Kultu nie są zawiedzeni, a wręcz przeciwnie...

#18 2009-12-30 09:09:41

stock84
Kłusownik

nie było kultu ale bedzie http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl … /261497727
KTO IDZIE???

#19 2011-01-06 12:14:14

midbwoy
Dyskutant
zainteresowania: