Ogłoszenie

Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik

#101 2012-07-05 10:19:00

mocnyjas
Dyskutant

Re: Supermarkety

A właśnie że widziałem taki sklep w Mieszkowicach,i to całkiem nie dawno,na ul Poniatowskiego.Co prawda był nie wielkich rozmiarów i z ubogim raczej asortymentem ale był i moze dlatego nie dotrwał do dnia dzisiejszego.Znajdował się na podwórku prawie na przeciwko Centrum Medycznego.I co wyjcu....

#102 2012-07-05 12:58:37

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

Moze byl... ale sam stwierdziles, ze BYL, a nie, ze JEST... To po  co zadajesz takie pytania?
To ci odpowiem... Chciales przyszpilic PNXa, a ze podchwycilem temat, to prawie dobrze wycofujesz sie.... I odwracasz kota ogonem.
Poza tym, jezeli o tym miwjscu mowisz, to jakos nie wydaje mi sie, aby w ogrodzie Lazanskich PNX dewocjonaliami mialby handlowac.... Bardziej na placu img/smilies/smile

http://www.danasoft.com/sig-pol.jpg
tamubezbiecz@wp.pl

#103 2012-07-05 18:17:35

mocnyjas
Dyskutant

Tak stwierdziłem że BYŁ  ale nie jestem pewien czy istnieje inny,sklepiki u nas powstaja jak grzyby po deszczu więc zadałem proste pytanie "czym handluje".Dalej uważam że tego typu sklep z artykułami sakralnymi wzbogacony o prasę katolicką,bądz drobną bizuterię ma rację bytu w naszym mieście.Nie było w moim pytaniu żadnej złośliwości i ironii,jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.Nie przypadkiem zapytałem też czym handluje pnx bo go nie znam i zwisa mi rozłozystym kalafiorem co ten "tłuk"sprzedaje bądz kupuje."Tłuk" zrozumiał?

#104 2012-07-05 18:40:22

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

A jeszcze takie drobne pytanie? dlaczego akurat o dewocjonalia go zapytales, a nie na przyklad o rowery, czy nie wiem...buty?
Bez powodu to nie padlo? Nie jestem fanem PNXa, po pewnych wypadkach, jednak bardzo jestem ciekaw, dlaczego chciales mu dowalic. Z jego wypowiedzi widac, ze chlopak zajmuje sie informatyka, lubi rowery... ale dewocjonalia nie sa jego ulubionym zajeciem...
Sorry... Nie przekonales mnie... Nawet kalafior nie zostal przekonany....

tamubezbiecz@wp.pl

#105 2012-07-06 14:27:14

pnx
Oponent
zainteresowania:

Johny jak zwykle błysnął intelektem. Jak ktoś ma kalafior zamiast mózgu to może w taki sposób widzi świat dookoła. I tutaj mieto wyłożył Ci tłuku, o co dokładnie chodzi. Jak nie zrozumiesz to znaczy, że Twój kalafior zaczął już fermentować.

głupota nie zwalnia od myślenia

#106 2012-07-07 08:39:15

mocnyjas
Dyskutant

Mieto,juz pisałem że,nie znam pnx,więc jakbym "strzelił' ze handluje gaciami bądz ziemniakami,też byś się przyczepił,cokolwiek by to nie było.Co do ostatniego postu pnx napiszę tak:dalej nie rozumie ze jak się ma biznes to siedzi się na d... i go pilnuje a nie wyzywa kogoś w internecie od tłuków,w epoce transformacji nie zauważył że,sam nim jest.Ego o sobie ma strasznie wygórowane.Typowy kramarz....

#107 2012-07-07 12:16:41

pnx
Oponent
zainteresowania:

Już raz napisałem. NIE BĘDĘ Z TOBĄ POLEMIZOWAŁ o (cenzura). Napisałem Ci wersalikami to może zrozumiesz. Ostatni raz Ci przypominam.
A jak sam napisałeś, nie znasz mnie - to się odpie....
Głupi jesteś i tyle. Nie potrafisz zrozumieć podstawowych treści. Może rodzice Ci za mało czytali w dzieciństwie lub ten okres życia jeszcze u Ciebie trwa. Nie wiem. Ale zbastuj trochę bo jak czytam niektóre posty to ręce opadają.

#108 2012-07-07 14:34:40

mieto
Yoda
zainteresowania:
Serwis

mocnyjas napisał(a):

Mieto,juz pisałem że,nie znam pnx,więc jakbym "strzelił' ze handluje gaciami bądz ziemniakami,też byś się przyczepił,cokolwiek by to nie było.Co do ostatniego postu pnx napiszę tak:dalej nie rozumie ze jak się ma biznes to siedzi się na d... i go pilnuje a nie wyzywa kogoś w internecie od tłuków,w epoce transformacji nie zauważył że,sam nim jest.Ego o sobie ma strasznie wygórowane.Typowy kramarz....

nie o to chodzi... gdybys niechcial wbijac szpili, to najzwyczajniej zadalbys pytanie "czym handlujesz?" , a ty od razu zalozyles czym on handluje....
Sorry...uwazam, ze narobiles zamieszania i teraz nie bardzo wiesz, jak z tego wyjsc...
lepiej bez dalszych komentarzy zakonczmy dyskusje

tamubezbiecz@wp.pl

#109 2012-07-15 22:47:45

Mieszko
Oponent

I zaczęła się dyskusja o (cenzura) Maryny. Piszcie, co sądzicie o powstającym markecie, a nie o tym kto czego nie powiedział. Dobrze, że powstaje czy źle. A market o którym pisałem wcześniej, to całkiem odrębna sprawa, i ziemia pod jego budowę już jest kupiona, także img/smilies/smile jeszcze w końcu będziemy mieli dwa dyskonty img/smilies/smile To byśmy dopiero byli metropolią img/smilies/smile

#110 2012-09-24 23:39:57

joana
Dyskutant

Mieszkaniec napisał(a):

Jeżeli już musi być nowy supermarket , to dlaczego akurat w środku miasta ? , nie wystarczy na wolnej działce na obrzeżu gdzie będzie miał dużo miejsc parkingowych i  możliwości rozbudowy .

Z tego, co wiem miało być u Was NETTO jednak zrezygnowali i nie będą otwierać. Jeżeli chodzi o środek miasta, Biedrona lub każdy inny tego typu sklep otworzyłby się na zasadzie dyskontu, a nie supermarketu. Trendy na rynku są takie, że otwiera się teraz małe placówki (przykład Biedronki, która w taki właśnie sposób "zalewa" całą Polskę). Istnieje też taki problem, że najbliższe dyskonty (NETTOx2, Biedronkax2 i wkrótce Intermarche i Bricomarche) oddalone są od Mieszkowic zaledwie o ok. 20 km. Wszystko też zależy od tego, czy władze gminy w planie zagospodarowania przestrzennego ujęły umiejscowienie takiej placówki. Jeżeli chodzi o lokalne sklepiki byłoby to dla nich z całą pewnością zabójstwo. Najbardziej prawdopodobną opcją byłoby otwarcie Biedronki, ze względu na ich politykę rozszerzania swoich udziałów w rynku handlowym. Pytanie tylko czy mają Mieszkowice w planach?

#111 2012-09-27 01:04:15

astarte
Administrator
zainteresowania: moda, historia starożytna

Wolny rynek tak to się nazywa. Zaledwie 20 km? Powiedz to starszym ludziom, którzy muszą wydać na bilet tam i z powrotem, żeby tam dojechać.

#112 2012-09-29 13:00:56

pnx
Oponent
zainteresowania:

Starsi ludzie nie są targetem przy tego typu inwestycjach. Dlatego w Mieszko nie ma jeszcze supermarketu. Wg Wikipedii jest u nas w gminie 7.624. Dane statystyczne mówią, że 30% z tego to osoby starsze (emeryci), a około 20-22% to dzieci do 15 lat (są to dane ogólne dla całego kraju). Więc około 3700 to osoby stanowiące o "sile nabywczej" w rodzinie. Do tego połowa nigdy nie zrobi tam zakupów, bo już ktoś z rodziny tam je zrobił, bo ma bliżej po pracy w większym mieście lub jeździ dalej bo ją na to stać. Moim zdaniem market u nas jest ekonomicznie nie uzasadniony. Ale nie zaprzeczam, że ja bym skorzystał. Z wyjazdu do większego miasta (gorzów, szczecin) jednak nie zrezygnuję. Po prostu większy wybór.

#113 2012-09-29 14:11:31

Kiki
Administrator
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

pnx napisał(a):

Moim zdaniem market u nas jest ekonomicznie nie uzasadniony.

Zdaje się, że ekonomiści Biedronki (i Polo Marketu także) mają odrębne zdanie img/smilies/tongue

#114 2012-10-01 08:39:03

pnx
Oponent
zainteresowania:

Sieci, które wymieniłeś, budują też mniejsze sklepy. I wydaje mi się, że raczej marketu u nas nie będzie. Bardziej coś na wzór tego na przeciw lodziarni. Będzie biedrona czy polo, ale z super czy hiper marketem będzie miała współną jedynie nazwę.

#115 2013-11-11 13:49:41

RafalSkurko1997
Młody wilk :)
zainteresowania: PC GRANIE
Serwis

Już jest biedra img/smilies/smile to na razie nam starczy

http://steamsignature.com/profile/polish/76561198109540912.png

#116 2013-11-11 15:27:20

mocnyjas
Dyskutant

Rafałku szerokim łukiem omijaj Biedronkę kieruj się raczej w stronę Bobasa.

#117 2013-12-14 12:44:07

sunshinepl08

ja sie ciesze z marketow. im wiecej tym lepiej. mam większy wybór!

#118 2014-01-28 15:39:26

brysiekUL5s

Dlaczego omijać biedronkę? Póki co tam jest najtaniej.

#119 2014-02-21 12:42:52

Bidul

midbwoy napisał(a):

A ja jestem za LIDL'em w Mieszkowicach - w żadnym markecie nie można kupić tak dobrych produktów do zrobienia spaghetti jak tam img/smilies/wink

No to masz http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ … lepow-Lidl

#120 2014-04-29 20:56:02

pnx
Oponent
zainteresowania:

No to się pomyliłem. Postawili największą jakie stawiają. Ale w Chojnie i tak większy ruch niż u nas.

Stopka forum