Ogłoszenie


Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik
#1 2015-12-03 17:14:42

Kiki
Administrator
Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 4009
płeć: chłopak
wiek: w sam raz
skąd: www
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Star Wars VII

Poniżej kilka spojlerów. Niektóre będą prawdziwe, a inne nie.
Ale od początku:

Napisy początkowe

Nastał czas niepewności. Niepokój chwyta galaktykę w czasie, gdy rozprzestrzenia się wpływ Najwyższego Porządku. Luke i szkoleni przez niego Jedi przepadli.

Przebłysk nadziei leży w bohaterskich siłach Ruchu Oporu. Generał Leia Organa wysłała agenta aby odnalazł relikt, który może doprowadzić do jej zaginionego brata.

Zły Lord Kylo Ren, mający obsesję na punkcie rodu Skywalkerów, przechwycił plan i przebywa na planetę Jakku aby odszukać agenta i przejąć relikt…

Fabuła Epizodu VII - akt I


Gdy znikają napisy, kamera przemieszcza się w dół, ukazując przestrzeń kosmiczną i znajdujący się w niej nowy rodzaj Gwiezdnego Niszczyciela. Należy on do frakcji Najwyższego Porządku (First Order). Po chwili jego hangar opuszczają transportery ze szturmowcami na pokładzie – kierują się w stronę pustynnej planety Jakku.

Szturmowcy docierają do powierzchni planety w ciszy. Przygotowują broń przed rozpoczęciem ataku. Jednemu z nich, Finnowi, ta czynność sprawia wyraźny problem.

Planeta Jakku to cmentarzysko ogromnego konfliktu zbrojnego pomiędzy Imperium i Rebelią. Bezlitosna pustynia jest składowiskiem pozostałości statków oraz sprzętów pochodzących z obu stron konfliktu Wojny Domowej z czasów Klasycznej Trylogii.

W niewielkiej wiosce, lokalny namiestnik pozyskuje przedmiot, który okazuje się być reliktem z czasów Wojen Klonów – mieczem świetlnym Rycerza Jedi. Zdając sobie sprawę ze znaczenia artefaktu oraz symbolu, jaki reprezentuje w walce przeciwko złu, namiestnik kontaktuje się z Ruchem Oporu, aby ten zabezpieczył wartościowy przedmiot.

Przywódca Ruchu, Generał Leia Organa, wysyła w tym celu na samotną misję jednego ze swoich najlepszych pilotów – Poe Damerona.

Poe dociera do planety Jakku w nocy, na pokładzie X-Winga. Towarzyszy mu droid BB-8. Poe nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeden z agentów Najwyższego Porządku przechwycił jego transmisję. On również planuje zdobyć miecz.
W nocy, na terenie koczowniczej wioski na planecie Jakku…

W czasie, gdy namiestnik przekazuje miecz wdzięcznemu Poe, BB-8 zaczyna wydawać nerwowe dźwięki. Droid dostrzega zbliżający się statek Najwyższego Porządku. Namiestnik apeluje do Poe, aby ten uciekał.

Poe i BB-8 pędzą do X-Winga, a mieszkańcy wioski przygotowują się do obrony. Kiedy Poe szykuje statek do odlotu, zdaje sobie sprawę, że ucieczka może być w tym momencie niemożliwa. Pośpiesznie wysyła wiadomość do Ruchu Oporu.
Pod osłoną nocy, transportery ze szturmowcami Najwyższego Porządku na pokładzie rozpoczynają desant. Dochodzi do wymiany ognia między nimi, a mieszkańcami wioski. Widać liczne smugi strzałów z blasterów.
Mieszkańcy wioski uciekają w przerażeniu ze swoich domostw, kiedy oddziały szturmowców z miotaczami ognia palą domy, wyciągając wszystkich na otwartą przestrzeń.
Zdenerwowany szturmowiec Finn dostaje rozkaz od Kapitan Phasmy (w chromowanej zbroi), aby zabił każdego, kto będzie stawiał opór. Finn przyłącza się w tym momencie do ataku. On i jego przyjaciel z oddziału czują się nieswojo, biorąc udział w natarciu na nieuzbrojone istoty, więc specjalnie oddają niecelne strzały.
W czasie gdy mieszkańcy wioski walczą o swoje życie, Kylo Ren – zakapturzona postać w czarnych szatach – schodzi z rampy swojego promu. Włącza ognisty miecz świetlny, który przypomina broń pradawnych Sithów, tylko bardziej surową.
Poe bezradnie przygląda się rzezi, jaką Ren dokonuje na mieszkańcach wioski. Gdy wszystko obejmują już płomienie, szturmowcy Najwyższego Porządku pokonują obrońców. Ocalałych, pozbawionych broni, umieszczają w kręgu.
W chwilę później Kylo Ren zostaje poinformowany, że złapano namiestnika. Próbuje pozyskać od niego informacje.
Z punktu widokowego, BB-8 delikatnie wzywa oszołomionego i pozostającego w ukryciu Poe, aby ten niezwłocznie opuścił planetę. Podczas gdy Dameron wciąż się przygląda, Kylo traci cierpliwość i zabija namiestnika jednym cięciem miecza. Kiedy szturmowcy zbliżają się do X-Winga, Poe uświadamia sobie, że jego misja jest zagrożona. Ukrywa miecz świetlny w droidzie BB-8 i rozkazuje mu, aby ten uciekał i za wszelką cenę wrócił do Lei. Następnie Poe chwyta blaster i również ucieka od swojego statku.
BB-8 niechętnie słucha rozkazu, pędzi na pustynię, nerwowo oglądając się za siebie. Droid widzi, jak szturmowcy palą myśliwiec Damerona.

Po śmierci namiestnika, Kylo rozkazuje szturmowcom otoczyć pozostałych mieszkańców wioski i rozpocząć poszukiwania pilota Ruchu Oporu.

W czasie przeszukiwania ocalałych słyszą, że ktoś próbuje się oddalić. Kylo i szturmowcy odwracają się i dostrzegają uciekającego Poe.

Kylo szybko wyciąga rękę, otwiera dłoń i używa Mocy aby złapać Poe w uścisku, kiedy szturmowcy celują blasterami prosto w pilota.

Po nieudanej próbie uzyskania informacji od Poe na temat tego, gdzie znajduje się poszukiwany miecz świetlny, Kylo rozkazuje szturmowcom zniszczyć wioskę, zabijając wszystkich ocalałych. Następnie transportują pilota Ruchu Oporu na pokład Gwiezdnego Niszczyciela, gdzie zostaje umieszczony w celi, w oczekiwaniu na dalsze przesłuchanie.
„Finn znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie. Droga jaką wybierze zmieni jego życie i wprowadzi do uniwersum Gwiezdnych Wojen w bardzo niezwykły sposób.”
Nad orbitą planety…
Prom Kylo Rena wraz z transporterami powracają na Gwiezdny Niszczyciel.
Kiedy Finn i jego kolega z oddziału opuszczają transporter, stają przed Kylo i Phasmą. Phasma informuje Kylo, że była świadkiem oszczędzenia mieszkańców wioski przez obu szturmowców. W przypływie furii Kylo zabija przyjaciela Finna. Kiedy zabity szturmowiec, cały we krwi, upada w ramiona Finna, Kylo ostrzega, że Finn będzie następny. W chwili, gdy znajdujący się w niewoli Poe zostaje eskortowany do celi, Finn odsuwa się w kąt. Jest wyraźnie wstrząśnięty tym, czego właśnie doświadczył. Zdejmuje hełm i drży. Krew jego przyjaciela zostawiła ślad na hełmie.
Kylo wchodzi do bloku więziennego. Jest przekonany, że pewne niesubtelne metody perswazji zmuszą Damerona do mówienia.
Niedługo potem, Kylo informuje Generała Huxa, że muszą odnaleźć należącego do pilota droida. Wierzy, że relikt którego szukają, nadal znajduje się na powierzchni planety.
Przejście do dnia - wczesny poranek na Jakku.
Rey przemierza pustkowie na ścigaczu. Zbliża się do ruin starego, zniszczonego Gwiezdnego Niszczyciela Imperium. Rey żyje skromnie, jest zbieraczem złomu. Szuka wszystkiego wartościowego, co może pomóc jej przetrwać na tych odległych rubieżach.

Korzystając z ogromnej sprawności, zwinnie wspina się przez wrak niszczyciela. Zatrzymuje się, aby stanąć nad wielką przepaścią. Pod nią znajdują się wbite w grunt myśliwce typu Tie. Rey schodzi z przepaści aby poszukać części, za które może otrzymać dobrą cenę na pobliskim targu.

Później, po zabezpieczeniu zebranych części i przymocowaniu ich do ścigacza, odlatuje w kierunku zachodzącego słońca do prowizorycznego schronienia, stworzonego z dostępnych części zniszczonej maszyny kroczącej typu AT-AT.

Po rozładowaniu cięższych znalezisk ze ścigacza i wypolerowaniu niektórych z nich, przygotowuje dla siebie posiłek. Przerywa jej odległy hałas droida, wydającego dźwięki z prośbą o pomoc.
Rey chwyta pałkę obronną i biegnie w dół kończyny maszyny AT-AT.
Teedo – ujeżdżający Luggabeasta pustynny zbieracz złomu – śledził BB-8 wprost do domostwa Rey. Chwyta droida w sieć. Rey upomina zbieracza złomu i interweniuje. Wyciąga nóż i odcina droida z sieci, ratując BB-8 przed niepewnym losem.

BB-8 wydaje kilka śmiesznych dźwięków i przybiera dziwne pozy. Rey przynosi droida do swojego domostwa, czyści go i usuwa kilka usterek.

O poranku, Rey zabiera ze sobą kilka części zdobytych wcześniejszego dnia, ładuje je na ścigacz, bierze BB-8 i udaje się wraz z nim na mały targ niedaleko portu handlowego.
Tam widzimy po raz pierwszy Sokoła Millennium pod rusztowaniem, wraz z kilkoma innymi starymi statkami (wszystkie wymagają naprawy). Port stanowi zaścianek, giełdę wypełnioną kosmitami i nieuczciwymi handlarzami, którzy chcą sprzedać części zebrane z pustkowia planety.

Rey niechętnie prowadzi BB-8 w kierunku handlarza i próbuje sprzedać droida. Transakcja nie dochodzi do skutku – jest wypytywana o to, jak pozyskała tak nowy model droida, lecz nie może znaleźć właściwej odpowiedzi.

Po nieudanych próbach targu, niechętnie decyduje się zatrzymać droida dla siebie. Stwierdza, że może używać go do pomocy przy zbieraniu złomu. Poza tym, BB-8 stał się jej pewnego rodzaju cichym kompanem.
Na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela…


Wyczuwając, że grozi mu niebezpieczeństwo, Finn podejmuje decyzję, która na zawsze zmieni jego życie. Będąc wciąż w zbroi szturmowca, wchodzi do celi Poe. Finn umieszcza na więźniu urządzenia maskujące detektory i po cicho wyprowadza go z aresztu z powrotem do hangaru. Ma nadzieję, że pozostaną niezuważeni.

Kiedy docierają do doku startowego myśliwców Tie, oboje szybko przedostają się do kokpitu jednego z nich i startują. O

Oficer pokładowy zauważa, że jeden z myśliwców przygotowuje się do nieautryzowanego lotu i włącza alarm. Szturmowcy wbiegają do hangaru, ale Tie już startuje, zrywając kable i odrywając się od kładki hangaru.

Broń myśliwca zostaje załadowana. Rozpoczyna się chaos, kiedy podwójne działka laserowe zaczynają strzelać. W między czasie Poe pilotuje myśliwiec i opuszczają hangar.

W trakcie lotu, Tie ostrzeliwany jest przez Gwiezdny Niszczyciel. Myśliwiec zostaje poważnie uszkodzony i zaczyna spadać w kierunku powierzchni planety Jakku.
Uciekinierzy próbują bezpiecznie wylądować na powierzchni planety. W ostatnim momencie przed uderzeniem, Poe katapultuje się. Myśliwiec znika za piaskową wydmą. Widać smugi dymu. Wyczerpany i oszołomiony Finn pada.


W chwilę później budzi się na rozgrzanym piasku. Po dojściu do siebie, kieruje się w stronę miejsca, w którym znajduje dymiący wrak myśliwca. Wygląda na to, że Poe mógł przeżyć.

Będąc zdezorientowanym i obawiając się, ze wkrótce nadlecą oddziały szturmowców, Finn ściąga zbroje i wkłada kurtkę Poe, którą znalazł na piasku. Bez znajomości otoczenia, Finn idzie przed siebie w nadziei, że dojdzie do najbliższego miasta.
Na mostku Gwiezdnego Niszczyciela….

Generał Hux wraz z kapitan Phasmą przeglądają raport na temat ucieczki myśliwca Tie. Określają Finna mianem dezertera, który wspomógł Poe w ucieczce i kradzieży myśliwca. Nakazują jego schwytanie. Generał rozkazuje Phasmie zlokalizować wrak myśliwca Tie, określić los uciekinierów oraz kontynuować poszukiwania droida i reliktu, w którego wszedł posiadanie.
„Rey jest samotna i samowystarczalna, dopóki nie spotyka innego bohatera i wtedy rozpoczyna się jej przygoda”


Na piaskach Jakku…

Finn, podążając za instynktem, trafia do pobliskiego portu. Próbuje pozostać incognito. Przechadza się przez targ, dopytując o ewentualną możliwość transportu z planety. Zaintrygowany działaniami nieznajomego, miejscowy posterunkowy Zuvio, konfrontuje się z Finnem, wypytując dokąd zmierza. Zachowanie Finna tylko pogarsza sytuację, ale posterunkowy wycofuje się, kiedy wkracza Rey, grzecznie interweniując. Wdzięczny Finn podąża za Rey. Próbuje nawiązać rozmowę w nadziei, że może dziewczyna pomoże mu zorganizować transport. Po zdaniu sobie sprawy z tego, że Finn nie odejdzie oraz po jego zastanawiających słowach, Rey naciska go, aby ten ujawnił prawdę. Dezerter niechętnie mówi jej o swoim problemie. Rey nie jest w stanie uwierzyć w jego wersję wydarzeń.
Aby potwierdzić historię Finna, Rey udaje się ścigaczem na miejsce katastrofy myśliwca Tie. Jeśli przynajmniej część z jego historii jest prawdą, będzie w stanie zebrać użyteczne części przed resztą zbieraczy złomu.


Podążając za ogólną lokalizacją podaną przez Finna, Rey pojawia się w pobliżu miejsca katastrofy Tie, co utwierdza ją w przekonaniu, że rzeczywiście myśliwiec został zestrzelony.

W trakcie badania wraku zostaje zaskoczona przez agresywnego zbieracza złomu, jednego z bandytów Unkar. Wywiązuje się walka, ale Rey panuje nad sytuacją i pokonuje zbira. Wskakuje na ścigacz i udaje się w kierunku pobliskiego obozu aby spytać, czy widzieli może wędrującego przez pustynię Poe Damerona.

Rey słyszy nadciągające ścigacze – nadlatuje więcej bandytów Unkar. Zbieraczka złomu nakłada gogle i ucieka na ścigaczu. Bandyci ścigają Rey przez pustynię, ale dziewczyna pokazuje niezwykłą zwinność, unikając ataków i używając włączonej pałki obronnej. Ścigacze bandytów eksplodują w kuli ognia.

Rey zaczyna wierzyć, że opowieść Finna jest wiarygodna. Dziewczyna obawia się o swoje bezpieczeństwo, dlatego wraca do portu handlowego. Kiedy dym unosi się za ścigaczem, Rey dostrzega nadlatujące myśliwce Tie oraz transportery desantowe ze szturmowcami, zbliżające się do wraku. W tym momencie włącza pełną moc i przyśpiesza.

Rey szybko wraca do portu handlowego. Zeskakuje ze ścigacza, kiedy podchodzi Finn i BB-8.


W ciągu kilku chwil, myśliwce Tie przelatują przez targ i zaczynają strzelać w kierunku ścigacza Rey. Eksplozja pojazdu wywraca Finna na ziemię. Rey wyciąga pomocną dłoń i mówi mu, że posiada transport i że oboje odlatują z planety.

Transporter ze szturmowcami ląduje w porcie handlowym. Rozpoczyna się pościg za zbiegiem.

Kiedy myśliwce Tie znowu przelatują przez port handlowy, Rey, Finn oraz BB-8 uciekają do statku Rey, Sokoła Millennium.

W trakcie gdy myśliwce Najwyższego Porządku przelatują poza port handlowy aby wykonać kolejne okrążenie, Rey kieruje się do kokpitu, obraca silniki. Rutynowo uderza w ścianę, kiedy światła zaczynają migotać. Podnosi rampę i wylatuje z portu handlowego, niesamowicie sprawnie manewrując statkiem. Myśliwce Tie rozpoczynają pościg.
Rey posiada imponujące umiejętności pilotażu Sokołem, co prezentuje dokładnie w trakcie ucieczki przed myśliwcami.


Po ostrej wymianie zdań, Finn wspina się do wieży strzelniczej i próbuje zniszczyć prześladowców. Stara się celnie strzelać w myśliwce, ale ma trudności w dostosowaniu się do dynamicznych manewrów Rey.

Po kilku potyczkach słownych, Finnowi w końcu udaje się zestrzelić myśliwiec. Jednak z kolejnym nie idzie już tak łatwo, ponieważ jest pilotowany przez asa, kapitan Phasmę.

Wykorzystując wiedzę na temat cmentarzyska statków oraz umiejętności pilotażu Sokołem, Rey wabi Phasmę w sam środek Super Gwiezdnego Niszczyciela.Wymanewrowuje ścigający ich myśliwiec i dokonuje zwrotu w kierunku orbity. Stwierdza, że może się udać uciec.

Kiedy Sokół wylatuje z orbity planety, zbliża się Gwiezdny Niszczyciel Najwyższego Porządku. Możliwości ucieczki są ograniczone. Rey informuje Finna, że hipernapęd nie działa od lat i nawet ona nie jest w stanie go naprawić i zaprogramować skoku. Wygląda na to, że bohaterowie są zgubieni.

Słysząc to, BB-8 wkracza do akcji, szybko diagnozuje problem i dokonuje naprawy napędu w samą porę, aby Rey weszła w nadprzestrzeń.
Na pokładzie Sokoła w Nadprzestrzeni…


Rey i Finn omawiają ucieczkę oraz ich kłopotliwe położenie. Finn jest pewien, że Najwyższy Porządek wydał rozkaz ich aresztowania i oznaczył statek – będą ścigani w systemach zarządzanych przez Najwyższy Porządek. Potrzebują bezpiecznego miejsca, aby wylądować.

Finn pyta, do jakiego systemu się udają. Ray odpowiada, że zmierzają na spotkanie ze starym piratem, który może im pomóc. Pracuje on w centrum transportowym daleko w Odległych Rubieżach. Wyjaśnia, że może służyć im wielką pomocą, ponieważ w przeszłości był Generałem Sojuszu Rebeliantów. Pracowała razem z nim dopóki się nie pokłócil – wtedy ukradła jego statek.

Lekko zaniepokojony Finn pyta, dlaczego były dowódca Rebeliantów będzie służył pomocą szturmowcowi dezerterowi oraz złodziejce, która ukradła jego statek.

Rey odpowiada, że na pewno zrozumie całą sytuację.

Finn nie będzie wyglądał na przekonanego.
Na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela…


Kylo Ren żąda aktualizacji statusu na temat pościgu za dezerterem. Generał Hux informuje, że statek wszedł w Nadprzestrzeń i podejrzewają, że droid wraz z poszukiwanym reliktem znajdują się na pokładzie.

Kylo rozkazuje, by wszyscy wrócili na okręt i rozpoczęli poszukiwania zaginionego statku. Szybko odchodzi, wywołując tym zachowaniem zdenerwowanie Generała.

Kylo Ren wraca do prywatnej komnaty na okręcie. Podchodzi do spalonego hełmu i maski Dartha Vadera, umieszczonej na podium, otoczonej czcią. Ma teraz chwilę, aby podziwiać jeden z artefaktów swojej obsesji – wielkiego Vadera. Czuje z nim pewien rodzaj więzi. Kylo rozważa swój następny ruch...
Na planecie Jakku…

Na pustyni widać, jak poobijany Poe, z pomocą pobliskiego zbieracza złomu, wyciąga z piasku stary model X-Winga (Okres Wojny Domowej z Klasycznej Trylogii).

Jedyna wiarygodna hipoteza na temat tego, jak Poe odlatuje z Jakku oraz powraca do bazy Ruchu Oporu, to prezentowane zdjęcia koncepcyjne. Jedno z nich przedstawia zabawkę Hasbro z postacią Poe w pełnym stroju (z kurtką i hełmem) ze sceny przylotu na Jakku. Nie jest pewne, czy Poe w ogóle będzie prowadził ścigacza (czy po prostu Hasbro chcę sprzedać więcej zestawów z TFA). Dodatkowo widać na zdjęciu Poe z hełmem z X-Winga oraz kurtką, która gubi po katastrofie myśliwca Tie i która Finn nosi do końca filmu.

Kolejne zdjęcie prezentuje grafikę koncepcyjną, na której widać jak Poe z pomocą zbieracza złomu wyciąga stary model X-Winga. Choć niewiele wskazuje na to, że ta scena znajdzie się w filmie, to może jednak sugerować możliwość ratunku dla Poe

Offline

 

#2 2015-12-03 17:42:15

Kiki
Administrator
Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 4009
płeć: chłopak
wiek: w sam raz
skąd: www
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Re: Star Wars VII

AKT II


Gdy znikają napisy, kamera przemieszcza się w dół, ukazując przestrzeń kosmiczną i znajdujący się w niej nowy rodzaj Gwiezdnego Niszczyciela. Należy on do frakcji Najwyższego Porządku (First Order). Po chwili jego hangar opuszczają transportery ze szturmowcami na pokładzie – kierują się w stronę pustynnej planety Jakku.

Szturmowcy docierają do powierzchni planety w ciszy. Przygotowują broń przed rozpoczęciem ataku. Jednemu z nich, Finnowi, ta czynność sprawia wyraźny problem.
„Został wysłany na misję przez pewną księżniczkę”


Planeta Jakku to cmentarzysko ogromnego konfliktu zbrojnego pomiędzy Imperium i Rebelią. Bezlitosna pustynia jest składowiskiem pozostałości statków oraz sprzętów pochodzących z obu stron konfliktu Wojny Domowej z czasów Klasycznej Trylogii.

W niewielkiej wiosce, lokalny namiestnik pozyskuje przedmiot, który okazuje się być reliktem z czasów Wojen Klonów – mieczem świetlnym Rycerza Jedi. Zdając sobie sprawę ze znaczenia artefaktu oraz symbolu, jaki reprezentuje w walce przeciwko złu, namiestnik kontaktuje się z Ruchem Oporu, aby ten zabezpieczył wartościowy przedmiot.

Przywódca Ruchu, Generał Leia Organa, wysyła w tym celu na samotną misję jednego ze swoich najlepszych pilotów – Poe Damerona.

Poe dociera do planety Jakku w nocy, na pokładzie X-Winga. Towarzyszy mu droid BB-8. Poe nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeden z agentów Najwyższego Porządku przechwycił jego transmisję. On również planuje zdobyć miecz.
W nocy, na terenie koczowniczej wioski na planecie Jakku…

W czasie, gdy namiestnik przekazuje miecz wdzięcznemu Poe, BB-8 zaczyna wydawać nerwowe dźwięki. Droid dostrzega zbliżający się statek Najwyższego Porządku. Namiestnik apeluje do Poe, aby ten uciekał.

Poe i BB-8 pędzą do X-Winga, a mieszkańcy wioski przygotowują się do obrony. Kiedy Poe szykuje statek do odlotu, zdaje sobie sprawę, że ucieczka może być w tym momencie niemożliwa. Pośpiesznie wysyła wiadomość do Ruchu Oporu.

Pod osłoną nocy, transportery ze szturmowcami Najwyższego Porządku na pokładzie rozpoczynają desant. Dochodzi do wymiany ognia między nimi, a mieszkańcami wioski. Widać liczne smugi strzałów z blasterów.


Mieszkańcy wioski uciekają w przerażeniu ze swoich domostw, kiedy oddziały szturmowców z miotaczami ognia palą domy, wyciągając wszystkich na otwartą przestrzeń.

Zdenerwowany szturmowiec Finn dostaje rozkaz od Kapitan Phasmy (w chromowanej zbroi), aby zabił każdego, kto będzie stawiał opór. Finn przyłącza się w tym momencie do ataku. On i jego przyjaciel z oddziału czują się nieswojo, biorąc udział w natarciu na nieuzbrojone istoty, więc specjalnie oddają niecelne strzały.

W czasie gdy mieszkańcy wioski walczą o swoje życie, Kylo Ren – zakapturzona postać w czarnych szatach – schodzi z rampy swojego promu. Włącza ognisty miecz świetlny, który przypomina broń pradawnych Sithów, tylko bardziej surową.

Poe bezradnie przygląda się rzezi, jaką Ren dokonuje na mieszkańcach wioski. Gdy wszystko obejmują już płomienie, szturmowcy Najwyższego Porządku pokonują obrońców. Ocalałych, pozbawionych broni, umieszczają w kręgu.

W chwilę później Kylo Ren zostaje poinformowany, że złapano namiestnika. Próbuje pozyskać od niego informacje.


Z punktu widokowego, BB-8 delikatnie wzywa oszołomionego i pozostającego w ukryciu Poe, aby ten niezwłocznie opuścił planetę. Podczas gdy Dameron wciąż się przygląda, Kylo traci cierpliwość i zabija namiestnika jednym cięciem miecza. Kiedy szturmowcy zbliżają się do X-Winga, Poe uświadamia sobie, że jego misja jest zagrożona. Ukrywa miecz świetlny w droidzie BB-8 i rozkazuje mu, aby ten uciekał i za wszelką cenę wrócił do Lei. Następnie Poe chwyta blaster i również ucieka od swojego statku.

BB-8 niechętnie słucha rozkazu, pędzi na pustynię, nerwowo oglądając się za siebie. Droid widzi, jak szturmowcy palą myśliwiec Damerona.

Po śmierci namiestnika, Kylo rozkazuje szturmowcom otoczyć pozostałych mieszkańców wioski i rozpocząć poszukiwania pilota Ruchu Oporu.


W czasie przeszukiwania ocalałych słyszą, że ktoś próbuje się oddalić. Kylo i szturmowcy odwracają się i dostrzegają uciekającego Poe.

Kylo szybko wyciąga rękę, otwiera dłoń i używa Mocy aby złapać Poe w uścisku, kiedy szturmowcy celują blasterami prosto w pilota.

Po nieudanej próbie uzyskania informacji od Poe na temat tego, gdzie znajduje się poszukiwany miecz świetlny, Kylo rozkazuje szturmowcom zniszczyć wioskę, zabijając wszystkich ocalałych. Następnie transportują pilota Ruchu Oporu na pokład Gwiezdnego Niszczyciela, gdzie zostaje umieszczony w celi, w oczekiwaniu na dalsze przesłuchanie.

„Finn znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie. Droga jaką wybierze zmieni jego życie i wprowadzi do uniwersum Gwiezdnych Wojen w bardzo niezwykły sposób.”


Nad orbitą planety…

Prom Kylo Rena wraz z transporterami powracają na Gwiezdny Niszczyciel.

Kiedy Finn i jego kolega z oddziału opuszczają transporter, stają przed Kylo i Phasmą. Phasma informuje Kylo, że była świadkiem oszczędzenia mieszkańców wioski przez obu szturmowców. W przypływie furii Kylo zabija przyjaciela Finna. Kiedy zabity szturmowiec, cały we krwi, upada w ramiona Finna, Kylo ostrzega, że Finn będzie następny. W chwili, gdy znajdujący się w niewoli Poe zostaje eskortowany do celi, Finn odsuwa się w kąt. Jest wyraźnie wstrząśnięty tym, czego właśnie doświadczył. Zdejmuje hełm i drży. Krew jego przyjaciela zostawiła ślad na hełmie.

Kylo wchodzi do bloku więziennego. Jest przekonany, że pewne niesubtelne metody perswazji zmuszą Damerona do mówienia.

Niedługo potem, Kylo informuje Generała Huxa, że muszą odnaleźć należącego do pilota droida. Wierzy, że relikt którego szukają, nadal znajduje się na powierzchni planety.
Przejście do dnia - wczesny poranek na Jakku.


Rey przemierza pustkowie na ścigaczu. Zbliża się do ruin starego, zniszczonego Gwiezdnego Niszczyciela Imperium. Rey żyje skromnie, jest zbieraczem złomu. Szuka wszystkiego wartościowego, co może pomóc jej przetrwać na tych odległych rubieżach.

Korzystając z ogromnej sprawności, zwinnie wspina się przez wrak niszczyciela. Zatrzymuje się, aby stanąć nad wielką przepaścią. Pod nią znajdują się wbite w grunt myśliwce typu Tie. Rey schodzi z przepaści aby poszukać części, za które może otrzymać dobrą cenę na pobliskim targu.

Później, po zabezpieczeniu zebranych części i przymocowaniu ich do ścigacza, odlatuje w kierunku zachodzącego słońca do prowizorycznego schronienia, stworzonego z dostępnych części zniszczonej maszyny kroczącej typu AT-AT.

Po rozładowaniu cięższych znalezisk ze ścigacza i wypolerowaniu niektórych z nich, przygotowuje dla siebie posiłek. Przerywa jej odległy hałas droida, wydającego dźwięki z prośbą o pomoc.

Rey chwyta pałkę obronną i biegnie w dół kończyny maszyny AT-AT.


Teedo – ujeżdżający Luggabeasta pustynny zbieracz złomu – śledził BB-8 wprost do domostwa Rey. Chwyta droida w sieć. Rey upomina zbieracza złomu i interweniuje. Wyciąga nóż i odcina droida z sieci, ratując BB-8 przed niepewnym losem.

BB-8 wydaje kilka śmiesznych dźwięków i przybiera dziwne pozy. Rey przynosi droida do swojego domostwa, czyści go i usuwa kilka usterek.

O poranku, Rey zabiera ze sobą kilka części zdobytych wcześniejszego dnia, ładuje je na ścigacz, bierze BB-8 i udaje się wraz z nim na mały targ niedaleko portu handlowego.


Tam widzimy po raz pierwszy Sokoła Millennium pod rusztowaniem, wraz z kilkoma innymi starymi statkami (wszystkie wymagają naprawy). Port stanowi zaścianek, giełdę wypełnioną kosmitami i nieuczciwymi handlarzami, którzy chcą sprzedać części zebrane z pustkowia planety.

Rey niechętnie prowadzi BB-8 w kierunku handlarza i próbuje sprzedać droida. Transakcja nie dochodzi do skutku – jest wypytywana o to, jak pozyskała tak nowy model droida, lecz nie może znaleźć właściwej odpowiedzi.

Po nieudanych próbach targu, niechętnie decyduje się zatrzymać droida dla siebie. Stwierdza, że może używać go do pomocy przy zbieraniu złomu. Poza tym, BB-8 stał się jej pewnego rodzaju cichym kompanem.

Na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela…


Wyczuwając, że grozi mu niebezpieczeństwo, Finn podejmuje decyzję, która na zawsze zmieni jego życie. Będąc wciąż w zbroi szturmowca, wchodzi do celi Poe. Finn umieszcza na więźniu urządzenia maskujące detektory i po cicho wyprowadza go z aresztu z powrotem do hangaru. Ma nadzieję, że pozostaną niezuważeni.

Kiedy docierają do doku startowego myśliwców Tie, oboje szybko przedostają się do kokpitu jednego z nich i startują. O

Oficer pokładowy zauważa, że jeden z myśliwców przygotowuje się do nieautryzowanego lotu i włącza alarm. Szturmowcy wbiegają do hangaru, ale Tie już startuje, zrywając kable i odrywając się od kładki hangaru.

Broń myśliwca zostaje załadowana. Rozpoczyna się chaos, kiedy podwójne działka laserowe zaczynają strzelać. W między czasie Poe pilotuje myśliwiec i opuszczają hangar.

W trakcie lotu, Tie ostrzeliwany jest przez Gwiezdny Niszczyciel. Myśliwiec zostaje poważnie uszkodzony i zaczyna spadać w kierunku powierzchni planety Jakku.
Uciekinierzy próbują bezpiecznie wylądować na powierzchni planety. W ostatnim momencie przed uderzeniem, Poe katapultuje się. Myśliwiec znika za piaskową wydmą. Widać smugi dymu. Wyczerpany i oszołomiony Finn pada.


W chwilę później budzi się na rozgrzanym piasku. Po dojściu do siebie, kieruje się w stronę miejsca, w którym znajduje dymiący wrak myśliwca. Wygląda na to, że Poe mógł przeżyć.

Będąc zdezorientowanym i obawiając się, ze wkrótce nadlecą oddziały szturmowców, Finn ściąga zbroje i wkłada kurtkę Poe, którą znalazł na piasku. Bez znajomości otoczenia, Finn idzie przed siebie w nadziei, że dojdzie do najbliższego miasta.

Na mostku Gwiezdnego Niszczyciela….

Generał Hux wraz z kapitan Phasmą przeglądają raport na temat ucieczki myśliwca Tie. Określają Finna mianem dezertera, który wspomógł Poe w ucieczce i kradzieży myśliwca. Nakazują jego schwytanie. Generał rozkazuje Phasmie zlokalizować wrak myśliwca Tie, określić los uciekinierów oraz kontynuować poszukiwania droida i reliktu, w którego wszedł posiadanie.

„Rey jest samotna i samowystarczalna, dopóki nie spotyka innego bohatera i wtedy rozpoczyna się jej przygoda”


Na piaskach Jakku…

Finn, podążając za instynktem, trafia do pobliskiego portu. Próbuje pozostać incognito. Przechadza się przez targ, dopytując o ewentualną możliwość transportu z planety. Zaintrygowany działaniami nieznajomego, miejscowy posterunkowy Zuvio, konfrontuje się z Finnem, wypytując dokąd zmierza. Zachowanie Finna tylko pogarsza sytuację, ale posterunkowy wycofuje się, kiedy wkracza Rey, grzecznie interweniując. Wdzięczny Finn podąża za Rey. Próbuje nawiązać rozmowę w nadziei, że może dziewczyna pomoże mu zorganizować transport. Po zdaniu sobie sprawy z tego, że Finn nie odejdzie oraz po jego zastanawiających słowach, Rey naciska go, aby ten ujawnił prawdę. Dezerter niechętnie mówi jej o swoim problemie. Rey nie jest w stanie uwierzyć w jego wersję wydarzeń.

Aby potwierdzić historię Finna, Rey udaje się ścigaczem na miejsce katastrofy myśliwca Tie. Jeśli przynajmniej część z jego historii jest prawdą, będzie w stanie zebrać użyteczne części przed resztą zbieraczy złomu.


Podążając za ogólną lokalizacją podaną przez Finna, Rey pojawia się w pobliżu miejsca katastrofy Tie, co utwierdza ją w przekonaniu, że rzeczywiście myśliwiec został zestrzelony.

W trakcie badania wraku zostaje zaskoczona przez agresywnego zbieracza złomu, jednego z bandytów Unkar. Wywiązuje się walka, ale Rey panuje nad sytuacją i pokonuje zbira. Wskakuje na ścigacz i udaje się w kierunku pobliskiego obozu aby spytać, czy widzieli może wędrującego przez pustynię Poe Damerona.

Rey słyszy nadciągające ścigacze – nadlatuje więcej bandytów Unkar. Zbieraczka złomu nakłada gogle i ucieka na ścigaczu. Bandyci ścigają Rey przez pustynię, ale dziewczyna pokazuje niezwykłą zwinność, unikając ataków i używając włączonej pałki obronnej. Ścigacze bandytów eksplodują w kuli ognia.

Rey zaczyna wierzyć, że opowieść Finna jest wiarygodna. Dziewczyna obawia się o swoje bezpieczeństwo, dlatego wraca do portu handlowego. Kiedy dym unosi się za ścigaczem, Rey dostrzega nadlatujące myśliwce Tie oraz transportery desantowe ze szturmowcami, zbliżające się do wraku. W tym momencie włącza pełną moc i przyśpiesza.

Rey szybko wraca do portu handlowego. Zeskakuje ze ścigacza, kiedy podchodzi Finn i BB-8.


W ciągu kilku chwil, myśliwce Tie przelatują przez targ i zaczynają strzelać w kierunku ścigacza Rey. Eksplozja pojazdu wywraca Finna na ziemię. Rey wyciąga pomocną dłoń i mówi mu, że posiada transport i że oboje odlatują z planety.

Transporter ze szturmowcami ląduje w porcie handlowym. Rozpoczyna się pościg za zbiegiem.

Kiedy myśliwce Tie znowu przelatują przez port handlowy, Rey, Finn oraz BB-8 uciekają do statku Rey, Sokoła Millennium.

W trakcie gdy myśliwce Najwyższego Porządku przelatują poza port handlowy aby wykonać kolejne okrążenie, Rey kieruje się do kokpitu, obraca silniki. Rutynowo uderza w ścianę, kiedy światła zaczynają migotać. Podnosi rampę i wylatuje z portu handlowego, niesamowicie sprawnie manewrując statkiem. Myśliwce Tie rozpoczynają pościg.

Rey posiada imponujące umiejętności pilotażu Sokołem, co prezentuje dokładnie w trakcie ucieczki przed myśliwcami.


Po ostrej wymianie zdań, Finn wspina się do wieży strzelniczej i próbuje zniszczyć prześladowców. Stara się celnie strzelać w myśliwce, ale ma trudności w dostosowaniu się do dynamicznych manewrów Rey.

Po kilku potyczkach słownych, Finnowi w końcu udaje się zestrzelić myśliwiec. Jednak z kolejnym nie idzie już tak łatwo, ponieważ jest pilotowany przez asa, kapitan Phasmę.

Wykorzystując wiedzę na temat cmentarzyska statków oraz umiejętności pilotażu Sokołem, Rey wabi Phasmę w sam środek Super Gwiezdnego Niszczyciela.Wymanewrowuje ścigający ich myśliwiec i dokonuje zwrotu w kierunku orbity. Stwierdza, że może się udać uciec.

Kiedy Sokół wylatuje z orbity planety, zbliża się Gwiezdny Niszczyciel Najwyższego Porządku. Możliwości ucieczki są ograniczone. Rey informuje Finna, że hipernapęd nie działa od lat i nawet ona nie jest w stanie go naprawić i zaprogramować skoku. Wygląda na to, że bohaterowie są zgubieni.

Słysząc to, BB-8 wkracza do akcji, szybko diagnozuje problem i dokonuje naprawy napędu w samą porę, aby Rey weszła w nadprzestrzeń.

Na pokładzie Sokoła w Nadprzestrzeni…


Rey i Finn omawiają ucieczkę oraz ich kłopotliwe położenie. Finn jest pewien, że Najwyższy Porządek wydał rozkaz ich aresztowania i oznaczył statek – będą ścigani w systemach zarządzanych przez Najwyższy Porządek. Potrzebują bezpiecznego miejsca, aby wylądować.

Finn pyta, do jakiego systemu się udają. Ray odpowiada, że zmierzają na spotkanie ze starym piratem, który może im pomóc. Pracuje on w centrum transportowym daleko w Odległych Rubieżach. Wyjaśnia, że może służyć im wielką pomocą, ponieważ w przeszłości był Generałem Sojuszu Rebeliantów. Pracowała razem z nim dopóki się nie pokłócil – wtedy ukradła jego statek.

Lekko zaniepokojony Finn pyta, dlaczego były dowódca Rebeliantów będzie służył pomocą szturmowcowi dezerterowi oraz złodziejce, która ukradła jego statek.

Rey odpowiada, że na pewno zrozumie całą sytuację.

Finn nie będzie wyglądał na przekonanego.

Na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela…


Kylo Ren żąda aktualizacji statusu na temat pościgu za dezerterem. Generał Hux informuje, że statek wszedł w Nadprzestrzeń i podejrzewają, że droid wraz z poszukiwanym reliktem znajdują się na pokładzie.

Kylo rozkazuje, by wszyscy wrócili na okręt i rozpoczęli poszukiwania zaginionego statku. Szybko odchodzi, wywołując tym zachowaniem zdenerwowanie Generała.

Kylo Ren wraca do prywatnej komnaty na okręcie. Podchodzi do spalonego hełmu i maski Dartha Vadera, umieszczonej na podium, otoczonej czcią. Ma teraz chwilę, aby podziwiać jeden z artefaktów swojej obsesji – wielkiego Vadera. Czuje z nim pewien rodzaj więzi. Kylo rozważa swój następny ruch...
Na planecie Jakku…

Na pustyni widać, jak poobijany Poe, z pomocą pobliskiego zbieracza złomu, wyciąga z piasku stary model X-Winga (Okres Wojny Domowej z Klasycznej Trylogii).

Jedyna wiarygodna hipoteza na temat tego, jak Poe odlatuje z Jakku oraz powraca do bazy Ruchu Oporu, to prezentowane zdjęcia koncepcyjne. Jedno z nich przedstawia zabawkę Hasbro z postacią Poe w pełnym stroju (z kurtką i hełmem) ze sceny przylotu na Jakku. Nie jest pewne, czy Poe w ogóle będzie prowadził ścigacza (czy po prostu Hasbro chcę sprzedać więcej zestawów z TFA). Dodatkowo widać na zdjęciu Poe z hełmem z X-Winga oraz kurtką, która gubi po katastrofie myśliwca Tie i która Finn nosi do końca filmu.

Kolejne zdjęcie prezentuje grafikę koncepcyjną, na której widać jak Poe z pomocą zbieracza złomu wyciąga stary model X-Winga. Choć niewiele wskazuje na to, że ta scena znajdzie się w filmie, to może jednak sugerować możliwość ratunku dla Poe

Offline

 

#3 2015-12-03 17:49:16

Kiki
Administrator
Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 4009
płeć: chłopak
wiek: w sam raz
skąd: www
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Re: Star Wars VII

AKT III

Niestety, nie ma wielu potwierdzonych informacji na temat trzeciego aktu Epizodu VII. Wszystko ze względu na bardzo zdawkowe materiały odnoszące się do finałowych scen filmu.

W sieci pojawiło się wiele spekulacji odnośnie ostatniego aktu. Jednak nie wiadomo dokładnie ile czasu ekranowego zostanie poświęcone obsadzie z klasycznej Trylogii, czyli dla Luke`a, Hana i Lei. Poniższa wersja finałowego aktu prezentuje najczęściej pojawiające się plotki z wiarygodnych źródeł. Jednak nie ma całkowitej pewności, czy przedstawione informacje na temat fabuły w pełni oddają historię Przebudzenia Mocy.

Lądowisko Ruchu Oporu…


Załoga misji ratunkowej wchodzi na pokład Sokoła. W grupie znajduje się również Finn, który teraz ma przyczepiony miecz świetlny Luke`a/Anakina do kurtki.

Han i Leia rozmawiają na temat Rey, Kylo Rena i przeszłości. Królowa Organa ma wątpliwości czy plan Solo ma szanse powodzenia. Han, będąc pewny swojej taktyki, przyjmuje do siebie krytykę twierdząc przy tym, że może polegać teraz nie tylko na Chewiem ale i na Finnie.

Jeśli informacja jaką zdradził Finn będzie prawdziwa, powinno się im udać. Han uważa, że dzięki temu mają teraz przewagę nad wrogiem. Leia pyta jak zamierza poradzić sobie z Kylo, na co Han odpowiada, że znajdzie sposób.

Generał Organa przemawia do oficerów, pilotów oraz załogi, podkreśla znaczenie oraz powód ataku na bazę wroga. Posyła ich aby zaczęli przygotowania do bitwy.

Leia zdaje się rozdarta, wyczuwając udawaną pewność siebie Hana, gdy ten wchodzi na pokład Sokoła. Han odwraca się do niej i obiecuje, że wróci tak szybko jak tylko będzie mógł.

Leia nie będzie mu wierzyć.

R2 wydaje smutne dźwięki na widoku odlotu Sokoła.


Baza Starkiller Najwyższego Porządku – blok więziennyStrażnicy przyprowadzają uwięzioną Rey przed oblicze Kylo Rena, po czym odchodzą. W zaciszu pokoju przesłuchań, Kylo zdejmuje maskę, a Rey bacznie mu się przygląda.

Kiedy dwoje bohaterów się sobie przygląda, Kylo zwraca się do Rey po imieniu i zaczyna zadawać jej pytania, próbując wydobyć informacje.

Rey pozostaje cicho, a Ren staje się coraz bardziej niecierpliwy.

Kylo przybliża się i próbuje użyć Mocy aby wejść w umysł Rey. Pochyla się w kierunku jej twarzy, szukając odpowiedzi na pytania.

W ciszy tej bardzo intensywnej chwili,, Rey szybko mówi Kylo, że nigdy nie będzie tak potężny jak Vader.

Pewność siebie Kylo zostaje złamana. Po chwili staje się wściekły i oboje wymieniają groźne spojrzenia.

Kylo wychodzi jak burza z bloku więziennego. Wygląda na wyraźnie zdenerwowanego. Rozmyśla nad zaistniałą sytuacją na osobności


Na pokładzie Sokoła…

Han znajduje dawną szafkę na pokładzie Sokoła. Wyciąga z niej swoją śnieżną kurtkę z czasów klasycznej trylogii (chodzi o tę, którą nosił na Hoth w Epizodzie V). Finn stwierdza, że baza Najwyższego Porządku jest bardzo dobrze chroniona i pyta Hana jaki ma plan aby przedostać się do środka. Solo wyjaśnia, że zamierza wyskoczyć z nadprzestrzeni prosto w atmosferę planety. Potem wykorzystają silniki, aby dokonać zatrzymania awaryjnego poniżej poziomu wykrywalnego przez czujniki. Finn jest zaniepokojony tym planem ale Han mówi, aby mu zaufał.

W atmosferze nad śnieżną planetą, Sokół wychodzi z nadprzestrzeni przy dużej prędkości. Szybko zbliża się do obszaru pokrytego lasami i śniegiem. Na pokładzie wszyscy krzyczą z przerażenia, kiedy Sokół włącza silniki awaryjne. Statek obija się o drzewa i zatrzymuje w śniegu. Finn rozluźnia atmosferę po mrożącym krew w żyłach lądowaniu ciętym dowcipem. Wszyscy pakują swój sprzęt i wychodzą na zewnątrz.

Flota Ruchu Oporu…

Leia zebrała statki Floty Ruchu Oporu i dowodzi atakiem na bazę Najwyższego Porządku.
Omawia strategię wraz z Admirałem Ackbarem, w trakcie gdy zbliżają się do planety.
Poe pilotuje czarno-pomarańczowego X-Winga z BB-8 na pokładzie. Towarzyszą im weterani eskadry czerwonych.
Widać kilka nowych prototypów myśliwców latających przy flocie.

Posterunek strażniczy przed bazą…


Han, Chewie, Finn oraz elitarni żołnierze Ruchu Oporu wchodzą do bazy Starkiller przez tunel dostępowy, unikając kroczących maszyn zwiadowczych oraz patroli ścigaczy.

Han realizuje plan. Wszyscy zaczynają przeszukiwać areszt. Wypatrują bloku więziennego, w którym przetrzymywana jest Rey. Finn i kilku żołnierzy Ruchu Oporu zostają wysłany aby podłożyć ładunki, które zniszczą pole siłowe podtrzymujące osłony bazy. W tym czasie Han i Chewie idą uwolnić Rey.

Baza Starkiller – areszt

Po intensywnym spotkaniu z Kylo, Rey szuka drogi ucieczki przed jego powrotem.

Dziewczyna używa sprytu aby odwrócić uwagę i wyciągnąć kartę dostępu. Przemyka przez bazę, szukając drogi ucieczki i wykraść statek.

Kapitan Phasma zostaje powiadomiona o przedarciu się intruzów do bazy i rozpoczyna polowanie.

Nad orbitą śnieżnej planety…

Flota Ruchu Oporu wychodzi z nadprzestrzeni. Rozpoczyna się bitwa przeciwko flocie Najwyższego Porządku. Poe w czarno-pomarańczowym modelu X-Winga wchodzi w atmosferę planety i kieruje się w stronę bazy Najwyższego Porządku. Eskadra Czerwonych walczy przeciwko elitarnym jednostką myśliwców Tie. Ogromna bitwa w kosmosie trwa.
Poe i BB-8 lecąc w myśliwcu przeprowadzają skanowanie powierzchni w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak Sokoła.

Ruch Oporu wyzwala swoją najlepszą broń przeciwko Gwiezdnemu Niszczycielowi, przedzierając się przez ich obronę.


Baza Starkiller…

Rey przedziera się przeze system wentylacyjny aby uniknąć schwytania. Udaje się w głąb kompleksu.

Han i Chewie również skradają się przez bazę próbując odszukać Rey. Kiedy natrafiają na Kapitan Phasmę, rozpoczyna się pościg. Alarmy zostają włączone a elitarne jednostki gwardzistów Najwyższego Porządku rozpoczynają poszukiwania intruzów.

Śnieżny las…

Kylo oraz kilku szturmowców lokalizują Sokoła i wchodzą na opuszczony pokład.

Kylo wchodzi do kokpitu i siada na miejscu pilota. W ciszy doświadcza teraz bardzo osobistej chwili, która stanie się motorem napędowym przyszłych wydarzeń na planecie…

Baza Starkiller…
Rey zauważa Finna, kiedy wkracza w głąb bazy. Dziewczyna zostawia swoją kryjówkę. Biegnie w stronę bohaterów. Jest szczęśliwa, że po nią wrócili.

Na orbicie planety…

Ruch Oporu oraz siły Najwyższego Porządek ścierają się w zaciętej bitwie kosmicznej. Leia i Ackbar rozkazują na użycie uzbrojenia, przez co będzie się wydawać, że zyskują przewagę.

Baza Starkiller…


W czasie gdy baza zostaje powiadomiona o bitwie nad orbitą, zostaje włączony alarm. Han i Chewie uciekają przed Phasmą, starając się znaleźć drogę do Finna.

Centrum Dowodzenia…

Kylo żąda od Generała aktualizacji statusu na temat ataku Ruchu Oporu. Hux przekazuje ryzyko poniesienia strat. Kylo rozkazuje Generałowi zniszczyć wszystko, otrzymując sprzeciw ze strony personelu Huxa.

Kiedy oficerowie nie wypełniają rozkazu ze strachu, Generał Hux osobiście inicjuje sekwencję zapłonu.

Na orbicie…

Broń Najwyższego Porządku zostaje odpalona. Zostaje wyzwolony ogromny potok ognia przeciwko wszystkim statkom na orbicie, włączając w to również flotę Najwyższego Porządku. Znaki przepalenia są widoczne na przodzie okrętu flagowego Najwyższego Porządku.

Ruch Oporu otrzymuje przerażający cios, tracąc znaczną część statków floty. Leia zostaje zmuszona wydać rozkaz odwrotu, mimo, że Han nadal znajduje się na powierzchni planety.

Pomimo zmniejszającej się nadziei na wygraną, Poe informuje, że jemu i kilku X-Wingom udało się uniknąć skutku ataku broni Najwyższego Porządku, ze względu pozostanie przy powierzchni. Leia rozkazuje odwrót, ale Poe jest przekonany, że nadal mogą wspomóc misję ratunkową i zadać ostateczny cios oddziałom Najwyższego Porządku o ile dostaną jeszcze trochę czasu.


W bazie Starkiller…


Rey i Finnowi udaje się dotrzeć do miejsca spotkania z Hanem i Chewiem. Ruch Oporu wydaje się mieć spore kłoty ale Han ma plan.

Finn dostaje zadanie aby użyć miecza świetlnego w celu zniszczenia generatora osłon defensywnych Najwyższego Porządku. Bez chwili zawahania włącza miecz i niszczy generator.

Reszta bohaterów umieszcza ładunki wybuchowe w bazie, a w tym czasie myśliwce Ruchu Oporu rozpoczynają nalot ofensywny.

Nalot myśliwców na powierzchni planety…


Poe włącza przyspieszenie, schodzi na niski pułap powierzchni i rozpoczyna atak na silnie opancerzona bazę.

BB-8 i Poe wybierają cele, oblatują zaznaczone miejsca i celnie niszczą wyznaczone lokalizacje.

Kiedy zbliżają się do bazy, wróg otwiera ogień strzelając z wieżyczek obronnych umiejscowionych w górach. Kilka myśliwców X-Wing zostaje zestrzelonych a na niebie zostają kule ognia.

Poe zrzuca ładunki wybuchowe i rakiety. Baza zostaje wyniszczona.

Baza Starkiller – pod ostrzałem…


Bohaterowie pozostają w ukryciu kiedy nadchodzi Kylo Ren. Han specjalnie ujawnia się przed mrocznym złoczyńcą, w czasie gdy pozostali zatrzymali się na drodze ucieczki.

Statek dowodzenia floty Ruchu Oporu…

Leia przygląda się bitwie w kosmosie, kiedy niespodziewanie wyczuwa zaburzenia mocy…

Baza Starkiller – pod ostrzałem…

Finn, Rey i Chewie przyglądają się jak Han staje naprzeciw Kylo Rena. Han błaga Kylo aby przestał. Solo przeprasza za przeszłość i za to, że pozwolił aby dawno temu Kylo został porwany. W scenie wspomnień o przeszłości, Han ostatecznie ujawnia, że jest ojcem Kylo Rena.

W kadrze z punktu widzenia bohaterów, Kylo chłodno stwierdza: „You aren’t my father!” (Nie jesteś moim ojcem!) i ucisza rozmowę z Hanem Solo raz na zawsze pchnięciem miecza świetlnego…
Han wypada przez poręcz…
Rozwścieczony Chewbacca zaczyna strzelać z kuszy, wydając przy tym dramatyczne ryki. W tym czasie myśliwce Ruchu Oporu niszczą bazę celnymi strzałami.

Niespodziewanie w pomieszczeniu pojawiają się eksplozje, co umożliwia Kylo wyjście z hangaru. Atakujący szturmowcy zmuszają bohaterów do ucieczki w chaosie…


Rozpadająca się baza Starkiller…

Rey, Finn i Chewie walczą by wydostać się z bazy. W tym czasie Kylo zabiera ze sobą kapitan Phasmę, a żołnierze Ruchu Oporu, ,chcąc ich powstrzymać, rozpoczynają natarcie.

Eksplozje nadal wywołują zniszczenia w bazie, a bohaterowie przedostają się przez wyjście.

Wejście do jednej z jaskiń zostaje zniszczone. Bohaterowie zostają odseparowani od Chewiego. Teraz są zdani tylko na siebie.
Finn i Rey nadal są ścigani przez Kylo ale udaje im się przedostać do lasu. W tym czasie Chewie dociera do Sokoła.

Las…

W trakcie gdy Rey i Finn próbują odszukać lokalizację Sokoła, Kylo śledzi ich w lesie. Nie mogąc znaleźć statku, zbaczają z drogi. Bohaterowie zawracają i pozornie są zgubieni tym co nadciąga…

Nadchodzi Kylo i włącza miecz świetlny. Będąc w sytuacji bez wyjścia i pamiętając co powiedziała Maz, Finn wyciąga z kurtki i włącza miecz świetlny, a niebieskie światło klingi rozświetla noc..

Odwaga młodzieńca jest ogromna jednak Finn zostaje szybko pokonany przez Kylo. Ren odcina dezerterowi rękę. Widząc, że nadchodzi Rey, Finn ostatkami sił rzuca jej miecz świetlny…

Rey chwyta miecz i zaczyna walczyć przeciwko prześladowcy. Walka jest wyrównana, ale nie udaje się jej go zwyciężyć .

Kiedy wydaje się, że wszystko jest stracone grunt pod Kylo zaczyna opadać, pozostawiając Finna i Rey nad przepaścią. Przybywa Chewbacca, ratując dwójkę bohaterów. Finn i Rey wchodzą na pokład. Sokół odlatuje w kierunku floty Ruchu Oporu.


Na orbicie śnieżnej planety…

Sokół leci wśród chmur, wznosząc się ponad odłamkami szczątków statków z obu stron konfliktu. Załoga kontaktuje się z Poe oraz Flotą Ruchu Oporu. Wszyscy wchodzą w nadprzestrzeń w kierunku planety bazy Ruchu Oporu.

Baza Ruchu Oporu…

Chewie, Finn i Rey wracają do bazy, gdzie u niektórych pojawiają się łzy radości i smutku. Udało się zniszczyć bazę Najwyższego Porządku i uratować Rey ale bohaterski Han Solo zginął.

Rey czule żegna się z Finnem w centrum medycznym, kiedy C-3PO, R2 oraz BB-8 udaje się rozszyfrować tajemniczą wiadomość…
Wiadomość skrywa hologram Luke`a Skywalkera. Luke przekazuje słowa otuchy w tych niespokojnych czasach. Prosi Rey aby oddała mu jego dawny miecz świetlny, podając tajemniczą lokalizacje…

Leia i Rey odbywają szczególnie ważną rozmowę na temat minionych wydarzeń. Młoda dziewczyna podejmuje decyzję na temat swojej przyszłości i czule się żegna.

Rey, Chewie i BB-8 wracają na pokład Sokoła i odlatują.

Chewie w geście pocieszenie potarga włosy Rey.

Statek odlatuje z bazy aby odszukać Luke`a. Rey zastanawia się jaka czeka ją teraz przyszłość.

Na pokładzie tajemniczego statku w odległej przestrzeni kosmicznej…

Kylo zbliża się do Najwyższego Przywódcy Snoke`a i uznaje go za swojego mistrza.

Snoke okazuje się być potężną postacią po Ciemnej Stronie Mocy, ale nie jest Sithem.

Kylo przeprasza za swoją porażkę, a w tym czasie Snoke obmyśla ich następny ruch…


Azyl Luke`a…

Sokół ląduje na odległej wyspie nieznanej planety. Rey wchodzi po kamiennych schodach, trzymając stary miecz świetlny. Wchodzi do ciemnej jaskini. Odnajduje w środku Luke`a.

Podchodzi do niego i rzuca mu dawny miecz świetlny pod nogi. Zaczyna przypominać sobie swoją przeszłość i pyta czy jest jej ojcem…

Luke odpowiada, że jest …

Rey wygląda na bardzo zdenerwowaną. Żąda wyjaśnień, dlaczego została zesłana na Jakku, zdana tylko na siebie, żyjąc w samotności. Dlaczego została opuszczona?

Luke robi wszystko aby wyjaśnić sytuację. Okazuje się, że została tam zesłana dla jej bezpieczeństwa i ochrony. Luke obserwował ją z daleka i się o nią troszczył. Jednak teraz musi przyjąć swoje przeznaczenie.

Rey niepewna tego w co ma wierzyć i tonąca w emocjach, wychodzi z jaskini. Samotnie bije się z myślami, przygląda się zachodzącemu słońcu, zastanawia się nad swoją przyszłością.

Głęboki cel rysuje się na twarzy Rey, kiedy patrzy w dal przed siebie…

Wybrzmiewa muzyka…

Koniec

Powyższe spoilery pochodzą ze strony www.star-wars.pl  i najprawdopodobniej niektóre z nich nie mają odzwierciedlenia w filmie, inne zaś -tak z pewnością TAK.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo