Ogłoszenie


Jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi na forum poczytaj tu: Klik
#1 2015-09-26 15:41:48

Kiki
Administrator
Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 4009
płeć: chłopak
wiek: w sam raz
skąd: www
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Nowa generacja opon run-flat

Jeśli ktoś z użytkowników forum używa opon run flat, czyli takich, dzięki którym po przebiciu można dojechać do najbliższego punktu serwisowego uważa, że jest to ostatnia nowinka techniczna- jest błędzie.
W przyszłym roku w masowej sprzedaży pojawi się nowa, rewolucyjna generacja opon tego typu.
W skrócie będzie wyglądało to, tak, że po przebiciu takiej opony zaklei się ona sama i wystarczy na najbliższej stacji benzynowej dopompować powietrze. W tej chwili trwają właśnie testy dla Mercedesa i BMW.
Wkrótce podam więcej szczegółów.

Offline

 

#2 2016-05-19 16:52:55

Kiki
Administrator
Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 4009
płeć: chłopak
wiek: w sam raz
skąd: www
zainteresowania: sport, muzyka, oraz gry

Re: Nowa generacja opon run-flat

I oto kolejne szczegóły:

Opony z masą uszczelniającą (tzw. Sealant) oraz opony  samo-wygłuszające (tzw. Cavity Noise) to nowości, nad którymi pracują potentaci przemysłu oponiarskiego.
Pierwsza technologia związana jest ze specjalną masą uszczelniającą, która będzie aplikowana do wnętrza opony. Masa będzie przez cały czas zachowywała kleistość i konsystencję umożliwiającą na rozgrzanej w trakcie eksploatacji oponie, zalanie otworu powstałego w momencie przebicia np. przez gwóźdź. Zadaniem masy jest zalanie otworu na tyle skutecznie, aby utrzymać szczelność opony przez kolejne min. 3 miesiące eksploatacji.
Druga technologia jest związana z hałasem generowanym przez oponę podczas toczenia. Jednym z jego składników jest hałas wynikający z wibracji powstających w pustej przestrzeni pomiędzy oponą a obręczą – efekt pudła rezonansowego. Aby ten efekt zmniejszyć trzeba taka pustą przestrzeń w jakiś sposób wypełnić. Można tego dokonać wklejając oponę gąbkę, która ze względu na swoje właściwości, poza wypełnianiem przestrzeni, dodatkowo tłumi drgania, redukując tym samym dochodzący do użytkownika hałas.
Produkcja tego typu opon jest wdrażana z myślą o bardziej luksusowych samochodach grupy VW Mecedesa i BMW. Tym niemniej, należy tu wspomnieć, że opony z samo-wygłuszające są też rozważane przez Rolls-Royce’a oraz Porsche.

http://s32.postimg.org/5sfd4dlmt/BDG_072_1.jpg

Nawiasem mówiąc, w dniu dzisiejszym rozpocząłem testowanie opon samozaklejających się. Niestety nazwa handlowa nie jest jeszcze znana img/smilies/big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo